Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V

Wyszukiwarka: Alt + B

powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
11 Maj 2021

KORONAWIRUS - ważne informacje

Koronawirus powoduje gorączkę, kaszel, duszności, bóle mięśni i zmęczenie. Przenosi się drogą kropelkową, a więc podczas kaszlu, kichania czy mówienia


Podejrzewasz u siebie koronawirusa?


https://www.gov.pl/web/koronawirus -> Aktualne informacje i zalecenia Ministerstwa Zdrowia
https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie


Przychodnia POZ przy Centrum Medyczne Karpacz S.A., tel. 883 358 171

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologicza w Jeleniej Górze tel. 75 64 355 60, 693 367 922https://pssejeleniagora.pis.gov.pl/Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego informuje:

Aktualne zasady i ograniczenia

Raport zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2)
https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii


Punkty szczepień w Karpaczu:

Centrum Medyczne KARPACZ - Szpital Zarzecze - ul. Myśliwska 13
Centrum Medyczne KARPACZ - Przychodnia - ul. Konstytucji 3 Maja 71Zmiana zasad funkcjonowania Urzędu Miejskiego od 20 października 2020 roku

W trosce o Państwa i nasze bezpieczeństwo prosimy o zastosowanie się do następujących zasad: 

  1. Osobiste załatwianie spraw możliwe jest wyłączenie w budynku B  w pokoju nr 7 (USC) w zakresie rejestracji stanu cywilnego, ewidencji ludności i dowodów osobistych, po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu wizyty pracownikiem merytorycznym. W ww. pomieszczeniu biurowym może przebywać tylko jedna osoba na jedno stanowisko obsługi. 
  2. Numery telefonów do referatów Urzędu znajdują się pod adresem https://www.karpacz.pl/kontakt
  3. Osobiste załatwianie w sprawach innych niż z zakresu USC, możliwe jest po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu wizyty z pracownikiem merytorycznym.
  4. Osoba wchodząca na teren Urzędu powinna mieć założoną maseczkę ochronną (lub w inny sposób mieć zakryte usta i nos), rękawiczki jednorazowe lub zdezynfekować ręce płynem antybakteryjnym zapewnianym przez Urząd.
  5. Przy wejściu do budynku głównego Urzędu wystawiona jest tymczasowa skrzynka podawcza, do której można składać dokumenty dotyczące prowadzonych przez Urząd spraw.
  6. Zarówno w budynku głównym jak i budynku B Urzędu, na przygotowanych przy wejściu stanowiskach istnieje możliwość pobrania/wypełnienia druków urzędowych.

Nieodpłatna pomoc terapeutyczna

Od 26.10.2020 r. nieodpłatna pomoc terapeutyczna  dla mieszkańców Karpacza udzielana będzie telefonicznie, pod niżej wskazanymi nr telefonów oraz w określone dni i zgodnie z poniższym harmonogramem. Istnieje również możliwość uzyskania wsparcia online  po wcześniejszej rejestracji telefonicznej lub mailowo.

Pomocy  udzielają:
Pani  Krystyna Chmura tel. 667 755 111, e-mail: chmura_krystyna@wp.pl, w każdy poniedziałek w godz. od 8.30 do 15.00, w każdy czwartek w godz. od 16.00 do 18.30
Pan Krzysztof Matusiak tel. 666 814 427, e-mail: krzysiek.husky.goo123@onet.pl, w każdy  wtorek w godz. od 15.00 do 18.00


Bezpłatna infolinia wsparcia dla kobiet, które znalazły się w trudnym życiowo momencie i potrzebują rozmowy ze specjalistą.  
tel. 800 909 444

poniedziałki  od 17.00 do 21.00
czwartki  od 10.00 do 14.00

W tym czasie dyżurują psychologowie posiadający wieloletnie doświadczenie oferując wsparcie terapeutyczne z zakresu problemu radzenia sobie z trudnymi emocjami, przeżywania silnego stersu, trudności wychowawczych czy doświadczających przemocy psychicznej  i fizycznej. Specjaliści pomogą znaleźć dla Ciebie korzystne rozwiązania dla bieżących problemów i trudności rodzinnych, zawodowych i osobistych.


GZZK