Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V

Wyszukiwarka: Alt + B

powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +

WYSTAWA - HISTORIA NARCIARSTWA ZJAZDOWEGO W KARPACZU

Bogata kolekcja pamiątek, związanych z karpackim narciarstwem.

Pamiętacie czasy, gdy zbierało się wszystko, co swoją fakturą, kolorem lub napisami w obcym języku, różniło się od tego, co można było znaleźć na PRL-owskich półkach?

To wtedy właśnie, w głowie małego chłopca żyjącego w górskim miasteczku na pograniczu, miejscu oddzielonym wysokim pasmem górskim, od ciut innego świata, narodził się pomysł by zbierać skarby: pamiątki związane z narciarstwem.

Dziś kolekcja ujrzała światło dzienne. W przytulnej izbie zaprezentowano bogatą kolekcję pamiątek, związanych z karpackim narciarstwem. Narty i ekwipunek to tylko część zebranych skarbów. Odznaki wydane przez przedwojenny karpacki związek narciarski, odznaczenia zdobywane przez sportowców z okazji zimowych olimpiad rozgrywanych na tym terenie, czy prywatne pamiątki zgromadzone przez wieloletniego kierownika GOPR okraszono przystępnymi notami również w wersji audio. Obcując z materialnymi dokumentami przeszłości i poznając koleje losu ludzi, którzy swoim życiorysem napisali ważki rozdział historii Polskiego narciarstwa, mamy okazję zaznajomić się ze szczyptą przeszłości regionu. Zaprezentowana tu rekonstrukcja oryginalnego warsztatu stolarskiego, umożliwia przetestowanie technik produkcji nart. Wdychając zapach drewnianych wiórów, ślizgając się wzrokiem po bruzdach, pozostawionych na starym sprzęcie, naznaczonym przez dziesięciolecia mozolnych przepraw, wkraczamy w kapsułę czasu, której magiczna moc przeniesie nas do nieeksplorowanego do tej pory obszaru przeszłości.

WYSTAWA - HISTORIA NARCIARSTWA ZJAZDOWEGO W KARPACZU
ul. Konstytucji 3 Maja 53a, 58-540 Karpacz
tel. 508 127 528
www.skimr.pl/wystawa-narciarstwa

Godziny otwarcia: codziennie w godzinach 10:30-17:00
Cena biletu: 5,00 zł

MapaPokaż noclegi i restauracje w odległości