Karkonoska Akademia Siatkówki oraz UKS ‘Sokoliki” Janowice Wielkie, triumfowały
w rozegranym w niedziele 23 kwietnia, Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Karpacza.
W hali przy ulicy Konstytucji 3 Maja spotkały się 32 zespoły z Janowic Wielkich, Jeleniej Góry, Kowar oraz Karpacza. Ponad 80 zawodniczek i zawodników rywalizowało
w konkurencji siatkarskich „2” i „3”. Bezkonkurencyjne wśród dziewcząt okazały się zawodniczki z Janowic Wielkich. Wśród chłopców triumfowali zawodnicy trenujący na co dzień w Karkonoskiej Akademii Siatkówki, Patryka Hobgarskiego.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
Kategoria 1 – rocznik 2006 i młodsi:
Dziewczynki:
- Sokoliki Janowice Wielkie (Emilka Kowalska, Martyna Brodziak)
- Karkonoska Akademia Siatkówki I Karpacz (Michelle Dudek, Amelka Kuliś, Antosia Nyc)
- Karkonoska Akademia Siatkówki I Kowary (Zuzia Kozłowska, Karina Dudzińska, Matylda Espenschied)
- Sokoliki Janowice Wielkie.
Chłopcy:
- Karkonoska Akademia Siatkówki II Karpacz (Nikodem Spiż, Łukasz Szymczyk)
- Sokoliki Janowice Wielkie (Sebastian Gwaj, Piotr Pekala)
- Karkonoska Akademia Siatkówki III Kowary (Kuba Opacki, Kacper Wyskoczański).
Kategoria 2 – rocznik 2005:
Dziewczynki:
- Sokoliki Janowice Wielkie (Ola Zahnd, Natalka Jaros, Julia Jędrzejak)
- Sokoliki Janowice Wielkie (Wiktoria Rekieć, Oliwia Stawicka, Kaja Kamińska)
- Karkonoska Akademia Siatkówki VI Kowary (Karolina Falkowska, Oliwia Rozdolska, Natalia Pichnar).
Chłopcy:
- Sokoliki Janowice Wielkie (Mateusz Gwaj, Igor Zuchewicz, Marcel Dudek)
- Karkonoska Akademia Siatkówki VI Karpacz (Bruno Witke, Maks Maruszczyk, Oliwier Tomaszewski)
- MOS Jelenia Góra (Miłosz Kaszewski, Kuba Marciniak, Hubert Łyczko).
Kategoria 3 – rocznik 2004:
Dziewczynki:
- Sokoliki Janowice Wielkie (Julia Nowak, Julia Rabicka, Honorata Dąbrowska)
- Karkonoska Akademia Siatkówki VIII Kowary (Weronika Grzywińska, Ola Graff, Laura Pyrzyńska)
- Karkonoska Akademia Siatkówki VII Karpacz (Ania Stanuch, Marysia Szwałek, Ala Truchanowicz)
Chłopcy:
- Karkonoska Akademia Siatkówki VIII Karpacz (Piotr Szumowski, Bartek Domagała, Igor Dobrowolski)
- Karkonoska Akademia Siatkówki IX Kowary (Dominik Lupa, Adam Dul, Kacper Kumański)
- Sokoliki Janowice Wielkie (Antek Przetacznik, Szymon Belkner, Marcel Jachimowski)
Kategoria Open Chłopcy:
- Karkonoska Akademia Siatkówki IX Karpacz (Maciek Frydryk, Bartek Michałek, Michał Cybulski).
Nagrody w turnieju ufundowali:
Gmina Karpacz
Pałac „Spiż” Miłków
Karkonoska Akademia Siatkówki
Tekst: Patryk Hobgarski
Zdjęcia: Wiktoria Frydryk
PR /26.04.2017/