powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
16.11.2018

100-lecie Niepodległej na Wileńszczyźnie


W dniach 9-11 listopada dwie uczennice ZSP w Karpaczu pod opieką nauczyciela Tomasza Kozłowskiego wzięły udział w XXIV Wileńskiej Sztafecie Niepodległości.

Tegoroczna rocznicowa sztafeta tradycyjnie przebiegała przez ojczyste ziemie Marszałka Piłsudskiego. Biegacze wystartowali spod Ostrej Bramy, by przebyć ponad 300-kilometrową trasę przez: Kowno, Suginty, Zułów, Niemenczyn i zakończyć na wileńskiej Rossie. Tam odbyły się oficjalne uroczystości z udziałem litewskich i polskich władz, organizacji polonijnych i setek Polaków z Wileńszczyzny.

W Sztafecie udział wzięło kilkuset biegaczy, m.in.: polscy harcerze z Wilna, wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” z Dolnego Śląska i Opolszczyzny, motocykliści z „Rajdu Katyńskiego” oraz miejscowa Polonia.

Na zakończenie uroczystości uczennice ZSP w Karpaczu- Weronika i Maja w imieniu społeczności szkolnej i mieszkańców Karpacza złożyły wiązanki i znicze na grobie Mauzoleum Matki i Serca Syna (J. Piłsudskiego) na cmentarzu wojskowym na Rossie. Udział w akcji był dla nich bez wątpienia wspaniałą i „żywą” lekcją patriotyzmu, doskonale wpisującą się w obchody 100-lecia Niepodległości Polski.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Kozłowski

PR/17.11.2018/

100-lecie Niepodległej na Wileńszczyźnie

Przetwarzanie danych osobowych

Obowiązek informacyjny:
  1. Administratorem podanych Ciebie danych będzie Burmistrz Karpacza, z siedzibą na ul. Konstytucji 3 Maja 54, 58-540 Karpacz
  2. W sprawie danych osobowych możesz kontaktować się z nami pod adresem: umk-iod@karpacz.eu.
  3. Podstawą przetwarzania przez nas Twoich danych jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
  4. Twoje dane będą przekazywane firmom informatycznym.
  5. Twoje dane będziemy przetwarzać nie dłużej niż przez okres roku.
  6. W każdej chwili masz prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia.
  7. Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, co do przetwarzania Twoich danych osobowych.
  8. Podanie Twoich danych osobowych jest dobrowolne.
  9. Twoje dane nie są przez nas wykorzystywane do podejmowania decyzji opartych na zautomatyzowanych przetwarzaniu danych, a które mogłyby mieć wpływ na Twoją sytuację prawną lub wywoływać dla Ciebie inne podobne doniosłe skutki. Używamy natomiast narzędzi do analizowania aktywności na stronie internetowej, by w ten sposób lepiej realizować akcje promocyjne.

Zamknij