Karpacz zimą

Polecamy nasze miasto na wypoczynek zimowy. Karpacz o tej porze roku to same plusy – czyste, mroźne, górskie powietrze znakomicie hartuje organizm, a bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura sportowo-rekreacyjna zachęca do aktywnego wypoczynku.

W Karpaczu znakomicie odnajdą się wszyscy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem zjazdowym, biegowym i tourowym. Łatwe, profesjonalnie przygotowane stoki narciarskie, idealne dla całych rodzin, znajdują się praktycznie w każdej dzielnicy miasta. Na każdym z nich możecie liczyć Państwo na pomoc instruktorów, przy każdym działają wypożyczalnie sprzętu. Na terenie dwóch stacji narciarskich w mieście działają wyciągi krzesełkowe (6- i 4-osobowe), na pozostałych wyciągi orczykowe i tzw. magiczne dywany dla najmłodszych. Na bardziej zaawansowanych narciarzy czeka kompleks narciarski „Śnieżka”, którego nartostrady znajdują się już na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.

Udostępnione zimą szlaki Karkonoskiego Parku Narodowego to również idealne miejsce do wędrówek na coraz popularniejszych nartach tourowych czy rakietach śnieżnych. Amatorów „biegówek” zapraszamy do Karpacza Górnego, gdzie wyznaczono szlak do uprawiania tego sportu. Przy dobrych warunkach śniegowych istnieje tu również możliwość nauki podstaw narciarstwa biegowego z instruktorem i wypożyczenia dobrej jakości sprzętu. A jeśli biegacie już na poziomie zaawansowanym, proponujemy Wam trasę na Równi pod Śnieżką, od Domu Śląskiego, przez czeską Lucni Boudę, po szczyt Małego Szyszaka. Trening na wysokości 1.400 m n.p.m. z widokiem na Kotlinę Jeleniogórską to czysta przyjemność i niesamowite wrażenia.

Przez cały rok, także zimą pamiętamy oczywiście o najmłodszych gościach odwiedzających nasze miasto. Dzieci mogą wyszaleć się na specjalnie wyznaczonych i przygotowanych górkach saneczkowych (centrum miasta i dzielnica Płóczki), torach do snowtubingu czy całorocznym torze saneczkowym AlpineCoaster. Amatorów łyżwiarstwa zapraszamy na otwarte przez cały rok lodowisko syntetyczne, a wszytskich chętnych wieczorem, przy blasku pochodni, zapraszamy na kulig.

Przetwarzanie danych osobowych

Obowiązek informacyjny:
  1. Administratorem podanych Ciebie danych będzie Burmistrz Karpacza, z siedzibą na ul. Konstytucji 3 Maja 54, 58-540 Karpacz
  2. W sprawie danych osobowych możesz kontaktować się z nami pod adresem: umk-iod@karpacz.eu.
  3. Podstawą przetwarzania przez nas Twoich danych jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
  4. Twoje dane będą przekazywane firmom informatycznym.
  5. Twoje dane będziemy przetwarzać nie dłużej niż przez okres roku.
  6. W każdej chwili masz prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia.
  7. Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, co do przetwarzania Twoich danych osobowych.
  8. Podanie Twoich danych osobowych jest dobrowolne.
  9. Twoje dane nie są przez nas wykorzystywane do podejmowania decyzji opartych na zautomatyzowanych przetwarzaniu danych, a które mogłyby mieć wpływ na Twoją sytuację prawną lub wywoływać dla Ciebie inne podobne doniosłe skutki. Używamy natomiast narzędzi do analizowania aktywności na stronie internetowej, by w ten sposób lepiej realizować akcje promocyjne.

Zamknij