Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V

Wyszukiwarka: Alt + B

Karpacz zimą

Polecamy nasze miasto na wypoczynek zimowy. Karpacz o tej porze roku to same plusy – czyste, mroźne, górskie powietrze znakomicie hartuje organizm, a bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura sportowo-rekreacyjna zachęca do aktywnego wypoczynku.

W Karpaczu znakomicie odnajdą się wszyscy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem zjazdowym, biegowym i tourowym. Łatwe, profesjonalnie przygotowane stoki narciarskie, idealne dla całych rodzin, znajdują się praktycznie w każdej dzielnicy miasta. Na każdym z nich możecie liczyć Państwo na pomoc instruktorów, przy każdym działają wypożyczalnie sprzętu. Na terenie dwóch stacji narciarskich w mieście działają wyciągi krzesełkowe (6- i 4-osobowe), na pozostałych wyciągi orczykowe i tzw. magiczne dywany dla najmłodszych. Na bardziej zaawansowanych narciarzy czeka kompleks narciarski Karpacz Ski Arena, którego nartostrady znajdują się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.

Udostępnione zimą szlaki Karkonoskiego Parku Narodowego to również idealne miejsce do wędrówek na coraz popularniejszych nartach tourowych czy rakietach śnieżnych. Amatorów „biegówek” zapraszamy do Karpacza Górnego, gdzie wyznaczono szlak do uprawiania tego sportu. Przy dobrych warunkach śniegowych istnieje tu również możliwość nauki podstaw narciarstwa biegowego z instruktorem i wypożyczenia dobrej jakości sprzętu. A jeśli biegacie już na poziomie zaawansowanym, proponujemy Wam trasę na Równi pod Śnieżką, od Domu Śląskiego, przez czeską Lucni Boudę, po szczyt Małego Szyszaka. Trening na wysokości 1.400 m n.p.m. z widokiem na Kotlinę Jeleniogórską to czysta przyjemność i niesamowite wrażenia.

Przez cały rok, także zimą pamiętamy oczywiście o najmłodszych gościach odwiedzających nasze miasto. Dzieci mogą wyszaleć się na specjalnie wyznaczonych i przygotowanych górkach saneczkowych (centrum miasta i dzielnica Płóczki), torach do snowtubingu czy całorocznym torze saneczkowym AlpineCoaster. Amatorów łyżwiarstwa zapraszamy na otwarte przez cały rok lodowisko syntetyczne, a wszytskich chętnych wieczorem, przy blasku pochodni, zapraszamy na kulig.