powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +

Region Karkonosze

Region Karkonosze


Karkonosze to najwyższe pasmo Sudetów, rozciągające się na długości 36 km od Przełęczy Szklarskiej na zachodzie, po Bramę Lubawska na wschodzie. Ich najwyższym szczytem jest górująca nad Karpaczem Śnieżka sięgająca 1603 m n.p.m. Są to góry o bardzo ciekawej i urozmaiconej rzeźbie terenu, usiane granitowymi skałkami i poprzecinane dolinami wartkich potoków. O ogromnej wartości środowiska przyrodniczego świadczy fakt, że w 1959 roku obszar ten został objęty ochroną w postaci Karkonoskiego Parku Narodowego, a od 1993 roku stanowi Bilateralny Rezerwat Biosfery UNESCO.  

Region Karkonosze sięga jednak dalej… To także miasta i miasteczka wkomponowane w północne stoki gór oraz Jelenia Góra zajmująca dno rozległej Kotliny Jeleniogórskiej. Wśród zabudowań czekają liczne zabytki oraz nowoczesne atrakcje turystyczne, czekają także mieszkańcy – gościnni, aktywni i kreatywni! Z chęcią opowiedzą oni o swoim regionie i dołożą wszelkich starań aby Państwa pobyt był niezapomniany, a chęć powrotu do Krainy Ducha Gór nie dawała spokoju przez cały rok. 

Przetwarzanie danych osobowych

Obowiązek informacyjny:
  1. Administratorem podanych Ciebie danych będzie Burmistrz Karpacza, z siedzibą na ul. Konstytucji 3 Maja 54, 58-540 Karpacz
  2. W sprawie danych osobowych możesz kontaktować się z nami pod adresem: umk-iod@karpacz.eu.
  3. Podstawą przetwarzania przez nas Twoich danych jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
  4. Twoje dane będą przekazywane firmom informatycznym.
  5. Twoje dane będziemy przetwarzać nie dłużej niż przez okres roku.
  6. W każdej chwili masz prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia.
  7. Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, co do przetwarzania Twoich danych osobowych.
  8. Podanie Twoich danych osobowych jest dobrowolne.
  9. Twoje dane nie są przez nas wykorzystywane do podejmowania decyzji opartych na zautomatyzowanych przetwarzaniu danych, a które mogłyby mieć wpływ na Twoją sytuację prawną lub wywoływać dla Ciebie inne podobne doniosłe skutki. Używamy natomiast narzędzi do analizowania aktywności na stronie internetowej, by w ten sposób lepiej realizować akcje promocyjne.

Zamknij