Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V

Wyszukiwarka: Alt + B


powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +

Zagadkowa podróż w Krainę Ducha Gór

Zagadkowa podróż w Krainę Ducha Gór
Szukacie pomysłu jak ciekawie spędzić wakacyjny czas w Karkonoszach i okolicy? Karpacz przygotował dla Was gotowe rozwiązanie! Wyruszcie w niesamowitą zagadkową podróż w Krainę Ducha Gór!
 
Projekt zakłada wspólną promocję siedmiu gmin wchodzących w skład Lokalnej Grupy Działania (Karpacza, Szklarskiej Poręby, Kowar, Mysłakowic, Podgórzyna, Janowic Wielkich i Piechowic). Składają się na niego Budka Nietelefoniczna oraz zestaw Questów i mapa turystyczna z opisami wycieczek pieszo-samochodowych po regionie.
 
Czym są Questy?
Questy to inaczej wierszowane gry terenowe. Podążając nimi poznacie piękny zespół parkowy w Bukowcu, przejdziecie przez Karpacz jakiego turyści nie znają, zdobędziecie szczyt Korony Gór Polski idąc przez Komarno, odkryjecie górnicze tradycje Kowar, kryształową pasję Piechowic, magiczną moc źródełka w Podgórzynie i pełną pięknych widoków Szklarską Porębę. Karty zadań można otrzymać w informacjach turystycznych w regionie. Z nimi wyruszcie na wytyczone trasy i rozwiązujcie przygotowane zagadki. Potwierdzeniem ukończenia każdego z questów będzie pieczątka, którą otrzymacie na mecie. Po zebraniu wszystkich, w Informacji Turystycznej w Karpaczu wymienicie je na nagrody.
 
QUESTY DO DRUKU
 
Czym jest Budka Nietelefoniczna?
Budka Nietelefoniczna jest kreatywną instalacją artystyczną. To zrewitalizowana i przearanżowana budka telefoniczna, umiejscowiona na skwerze obok ronda w Karpaczu (ul. Konstytucji 3 Maja/ul. Obrońców Pokoju). W budce umieszczony jest aparat telefoniczny, ale nikt nie może z niego zadzwonić - może natomiast za jego pośrednictwem zostać porwany w fantastyczną przygodę! Podnosząc słuchawkę poznacie wiele ciekawych historii, których na próżno szukać w Wikipedii - zakulisowe wątki rozmaitych zaszłości, ba! i to w dodatku “z pierwszej ręki” bo przedstawione przez samego Ducha Gór, z którym połączycie się osobiście za pośrednictwem tegoż jakże wdzięcznego wehikułu czasu.
 
W projekcie wzięli udział:
Katarzyna Krzemińska @Katarymka - autorka wierszowanych gier terenowych
Gracjan Kielijański @Rudy Tur - autor nagrań wcielający się w postać "Ducha Gór"
Maciej Hanusek - autor i pomysłodawca instalacji "Budka Nietelefoniczna"
 
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”, Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał opracowany przez Fundację Bike Planet. Materiał współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach PROW 2014-2020. Zadanie realizowane jest ze środków przyznanych przez LGD Partnerstwo Ducha Gór w ramach projektu grantowego Wspólne działania promocyjne całego obszaru LGD Partnerstwo Ducha Gór dla operacji realizaowanej pod nazwą "Zagadkowa Podróż w Krainę Ducha Gór".