Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V

Wyszukiwarka: Alt + B

Karpacz latem

Kiedy topnieją zimowe śniegi i szlaki w górach stają się bardziej przyjazne i dostępne, wielu z Was wyrusza w góry, aby zdobyć najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżkę. Doskonale to rozumiemy, bo być w Karpaczu i nie stanąć na jej szczycie to tak jakby ….w Karpaczu nie być.

Kiedy zaliczycie Państwo ten punkt swojego pobytu, rozważcie także nasze inne propozycje.

Z Karpacza wiedzie wiele szlaków turystycznych prowadzących w różne piękne zakątki Karkonoszy. Wystarczy zaopatrzyć się w mapę i wyruszyć na wędrówkę. Jeśli preferujecie Państwo krótsze i niezbyt forsowne spacery, zachęcamy do wycieczek po trasach spacerowych na terenie miasta. Poszukajcie wejścia na Pohulankę przy Muzeum Sportu i Turystyki, a uciekniecie od tłumu na deptaku i będziecie mieli okazję poprawić swoją kondycję na tutejszej „ścieżce zdrowia”. Przy zaporze na Łomnicy zejdźcie na czerwony szlak przecinający wzniesienie Karpatka i pospacerujcie leśną ścieżką wśród skał. Odnajdźcie szlak zielony na Wilczej Porębie i przejdźcie nim obok Centrum Informacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego aż w pobliże Dzikiego Wodospadu. To tylko kilka przykładowych tras, a przy kolejnych spacerach uwzględnijcie Świątynię Wang, muzea czy Western City.

Nasze miasto jest również organizatorem wielu imprez sportowych rozgrywanych na terenie Karpacza i Karkonoszy. Biegi czy wyścigi rowerowe na stałe zagościły w kalendarzu i spotykają się z coraz większym zainteresowaniem uczestników i kibiców. Znajdźcie coś dla siebie i zapiszcie się na listę startową – emocje gwarantowane.