Karpacz latem

Kiedy topnieją zimowe śniegi i szlaki w górach stają się bardziej przyjazne i dostępne, wielu z Was wyrusza w góry, aby zdobyć najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżkę. Doskonale to rozumiemy, bo być w Karpaczu i nie stanąć na jej szczycie to tak jakby ….w Karpaczu nie być.

Kiedy zaliczycie Państwo ten punkt swojego pobytu, rozważcie także nasze inne propozycje.

Z Karpacza wiedzie wiele szlaków turystycznych prowadzących w różne piękne zakątki Karkonoszy. Wystarczy zaopatrzyć się w mapę i wyruszyć na wędrówkę. Jeśli preferujecie Państwo krótsze i niezbyt forsowne spacery, zachęcamy do wycieczek po trasach spacerowych na terenie miasta. Poszukajcie wejścia na Pohulankę przy Muzeum Sportu i Turystyki, a uciekniecie od tłumu na deptaku i będziecie mieli okazję poprawić swoją kondycję na tutejszej „ścieżce zdrowia”. Przy zaporze na Łomnicy zejdźcie na czerwony szlak przecinający wzniesienie Karpatka i pospacerujcie leśną ścieżką wśród skał. Odnajdźcie szlak zielony na Wilczej Porębie i przejdźcie nim obok Centrum Informacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego aż w pobliże Dzikiego Wodospadu. To tylko kilka przykładowych tras, a przy kolejnych spacerach uwzględnijcie Świątynię Wang, muzea czy Western City.

Na miłośników adrenaliny czekają miejsca, w których można się zmierzyć z własnymi lękami. Skocznia narciarska Orlinek to w lecie miejsce znane ze skoków na bungee, najdłuższej w okolicy kolejki tyrolskiej czy wahadła. Jeśli wolicie Państwo sporty ekstremalne bliżej natury, zapraszamy na Krucze Skały, gdzie podczas wakacyjnych weekendów można skorzystać z nieodpłatnych zajęć wspinaczkowych z instruktorem.

Nasze miasto jest również organizatorem wielu imprez sportowych rozgrywanych na terenie Karpacza i Karkonoszy. Biegi czy wyścigi rowerowe na stałe zagościły w kalendarzu i spotykają się z coraz większym zainteresowaniem uczestników i kibiców. Znajdźcie coś dla siebie i zapiszcie się na listę startową – emocje gwarantowane.

Przetwarzanie danych osobowych

Obowiązek informacyjny:
  1. Administratorem podanych Ciebie danych będzie Burmistrz Karpacza, z siedzibą na ul. Konstytucji 3 Maja 54, 58-540 Karpacz
  2. W sprawie danych osobowych możesz kontaktować się z nami pod adresem: umk-iod@karpacz.eu.
  3. Podstawą przetwarzania przez nas Twoich danych jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
  4. Twoje dane będą przekazywane firmom informatycznym.
  5. Twoje dane będziemy przetwarzać nie dłużej niż przez okres roku.
  6. W każdej chwili masz prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia.
  7. Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, co do przetwarzania Twoich danych osobowych.
  8. Podanie Twoich danych osobowych jest dobrowolne.
  9. Twoje dane nie są przez nas wykorzystywane do podejmowania decyzji opartych na zautomatyzowanych przetwarzaniu danych, a które mogłyby mieć wpływ na Twoją sytuację prawną lub wywoływać dla Ciebie inne podobne doniosłe skutki. Używamy natomiast narzędzi do analizowania aktywności na stronie internetowej, by w ten sposób lepiej realizować akcje promocyjne.

Zamknij