Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V

Wyszukiwarka: Alt + B

Karpacz dla Seniorów

Karpacz dla Seniorów

Karpacz to doskonałe miejsce na wypoczynek dla osób w dojrzałym wieku. Szczególnie polecamy Państwu miesiące poza szczytem sezonu – wiosenne i jesienne. Jest to czas kiedy nasze miasto jest cichsze i spokojniejsze, a szlaki w górach mniej uczęszczane. W takich warunkach najpełniej korzysta się z uroków i klimatu Karpacza.

Miasto oferuje bardzo dobre warunki do spędzania czasu wolnego. Na terenie Karpacza przebiega ponad 90 km oznakowanych szlaków turystycznych, które umożliwiają odkrywanie jednego z najcenniejszych przyrodniczo obszarów naszego kraju. Przygotowaliśmy dla Państwa kilka propozycji tras spacerowych w pobliżu centrum oraz propozycje dłuższych wycieczek pieszych w Karkonoszach. W zakładce "Trasy spacerowe" znajduje się między innymi propozycja spaceru ścieżką zdrowia – doskonała okazja do sprawdzenia swojej kondycji i urozmaicenia dnia. Wycieczki w Karkonoskim Parku Narodowym proponujemy rozpocząć od niżej położonych schronisk: Nad Łomniczką, Samotni czy Strzechy Akademickiej i stopniowo zwiększać stopień trudności. Zachęcamy aby, w miarę możliwości oczywiście, zdobyć ostatecznie samą Królową Karkonoszy - Śnieżkę. Zawsze można ułatwić sobie to zadanie i część trasy pokonać wyciągiem krzesełkowym.

Karpacz to niewątpliwe bogactwo przyrody, ale także prawdziwa uczta kulturalna. Będąc tu nie można pominąć wizyty w Muzeum Sportu i Turystyki. Ekspozycja, którą prezentuje muzuem pozwali zapoznać się z historią regionu, dzięki czemu z większą świadomością odwiedzicie Państwo kolejne atrakcje. Kolejne punkty obowiązkowe to oczywiście Kościółek Wang i Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego. W zależności od długości pobytu, w Karpaczu czeka na Państwa jeszcze wiele innych atrakcji oraz liczne imprezy kulturalne.

Po aktywnym dniu warto zajrzeć na deptak, gdzie w stylowych kawiarniach można napić się świetnej kawy oraz zjeść domowe ciasta i lody. Zapraszamy także do korzystania z bogatej oferty odnowy biologicznej.

Wieczorami zachęcamy aby wzbogacili Państwo swoje życie towarzyskie na jednym z organizowanych w Karpaczu wieczorków tanecznych lub dancingów .