Karpacz dla Seniorów

Karpacz dla Seniorów

Karpacz to doskonałe miejsce na wypoczynek dla osób w dojrzałym wieku. Szczególnie polecamy Państwu miesiące poza szczytem sezonu – wiosenne i jesienne. Jest to czas kiedy nasze miasto jest cichsze i spokojniejsze, a szlaki w górach mniej uczęszczane. W takich warunkach najpełniej korzysta się z uroków i klimatu Karpacza.

Miasto oferuje bardzo dobre warunki do spędzania czasu wolnego. Na terenie Karpacza przebiega ponad 90 km oznakowanych szlaków turystycznych, które umożliwiają odkrywanie jednego z najcenniejszych przyrodniczo obszarów naszego kraju. Przygotowaliśmy dla Państwa kilka propozycji tras spacerowych w pobliżu centrum oraz propozycje dłuższych wycieczek pieszych w Karkonoszach. W zakładce "Trasy spacerowe" znajduje się między innymi propozycja spaceru ścieżką zdrowia – doskonała okazja do sprawdzenia swojej kondycji i urozmaicenia dnia. Wycieczki w Karkonoskim Parku Narodowym proponujemy rozpocząć od niżej położonych schronisk: Nad Łomniczką, Samotni czy Strzechy Akademickiej i stopniowo zwiększać stopień trudności. Zachęcamy aby, w miarę możliwości oczywiście, zdobyć ostatecznie samą Królową Karkonoszy - Śnieżkę. Zawsze można ułatwić sobie to zadanie i część trasy pokonać wyciągiem krzesełkowym.

Karpacz to niewątpliwe bogactwo przyrody, ale także prawdziwa uczta kulturalna. Będąc tu nie można pominąć wizyty w Muzeum Sportu i Turystyki. Ekspozycja, którą prezentuje muzuem pozwali zapoznać się z historią regionu, dzięki czemu z większą świadomością odwiedzicie Państwo kolejne atrakcje. Kolejne punkty obowiązkowe to oczywiście Kościółek Wang i Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego. W zależności od długości pobytu, w Karpaczu czeka na Państwa jeszcze wiele innych atrakcji oraz liczne imprezy kulturalne.

Po aktywnym dniu warto zajrzeć na deptak, gdzie w stylowych kawiarniach można napić się świetnej kawy oraz zjeść domowe ciasta i lody. Zapraszamy także do korzystania z bogatej oferty odnowy biologicznej.

Wieczorami zachęcamy aby wzbogacili Państwo swoje życie towarzyskie na jednym z organizowanych w Karpaczu wieczorków tanecznych lub dancingów . 

 

Przetwarzanie danych osobowych

Obowiązek informacyjny:
  1. Administratorem podanych Ciebie danych będzie Burmistrz Karpacza, z siedzibą na ul. Konstytucji 3 Maja 54, 58-540 Karpacz
  2. W sprawie danych osobowych możesz kontaktować się z nami pod adresem: umk-iod@karpacz.eu.
  3. Podstawą przetwarzania przez nas Twoich danych jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
  4. Twoje dane będą przekazywane firmom informatycznym.
  5. Twoje dane będziemy przetwarzać nie dłużej niż przez okres roku.
  6. W każdej chwili masz prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia.
  7. Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, co do przetwarzania Twoich danych osobowych.
  8. Podanie Twoich danych osobowych jest dobrowolne.
  9. Twoje dane nie są przez nas wykorzystywane do podejmowania decyzji opartych na zautomatyzowanych przetwarzaniu danych, a które mogłyby mieć wpływ na Twoją sytuację prawną lub wywoływać dla Ciebie inne podobne doniosłe skutki. Używamy natomiast narzędzi do analizowania aktywności na stronie internetowej, by w ten sposób lepiej realizować akcje promocyjne.

Zamknij