powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +

Schroniska górskie

Schroniska górskie

Jeżeli chcesz w pełni poczuć „klimat” Karkonoszy, koniecznie odwiedź któreś ze schronisk. Na szlaku, na strudzonych wędrowców czekają cztery obiekty: „Dom Śląski”, „Samotnia”, „Strzecha Akademicka” i „Nad Łomniczką”. W każdym z nich można odpocząć i coś zjeść. Przygotujcie się jednak na tłumy w szczycie sezonu, bo głodnych nie brakuje. Stojąc w kolejce warto się rozejrzeć po wnętrzu schroniska bo każde z nich to perełka. Kiedyś przywiązywano znacznie większą uwagę, aby wnętrze tworzyło szczególną „schroniskową” atmosferę. W „Strzesze Akademickiej” Waszą uwagę powinien przykuć piec kaflowy w sali bufetowej oraz malowidła na stolarce okiennej w jadalni. W każdym z obiektów znajdziecie z pewnością jakieś perełki.

Poza schroniskiem „Nad Łomniczką” wszystkie obiekty oferują nocleg w warunkach turystycznych. Warto spędzić chociaż jedną noc w górach, aby móc cieszyć się wieczorem dźwiękami gitary, a rano widokiem wschodzącego słońca. A być może wcześnie rano uda Wam się spotkać jelenie pasące się przed schroniskiem?

Warto wspomnieć o schronisku „Nad Łomniczką”, bo tu atmosfera jest magiczna nawet w ciągu dnia. Jest to jedyne schronisko w Karkonoszach, które nie posiada dostępu do energii elektrycznej. Przygotujcie się więc na wnętrze skąpane w półmroku i koniecznie spróbujcie naleśników z jagodami smażonych na kuchni opalanej drewnem.

Dom Śląski
ul. Na Śnieżkę 20, Karpacz
tel. 75 75 35 290
www.domslaski.pl

fot. G. Truchanowicz

Samotnia
ul. Na Śnieżkę 16, Karpacz
tel. 75 76 19 376
www.samotnia.com.pl
KAMERA

fot. G.Truchanowicz

Strzecha Akademicka
ul. Na Śnieżkę 18, Karpacz
tel. 75 75 35 275
www.strzechaakademicka.pl

fot. Piotr Garbat

Schronisko Nad Łomniczką
na szlaku czerwonym im. M. Orłowicza

G_Truchanowicz (31)M

Przetwarzanie danych osobowych

Obowiązek informacyjny:
  1. Administratorem podanych Ciebie danych będzie Burmistrz Karpacza, z siedzibą na ul. Konstytucji 3 Maja 54, 58-540 Karpacz
  2. W sprawie danych osobowych możesz kontaktować się z nami pod adresem: umk-iod@karpacz.eu.
  3. Podstawą przetwarzania przez nas Twoich danych jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
  4. Twoje dane będą przekazywane firmom informatycznym.
  5. Twoje dane będziemy przetwarzać nie dłużej niż przez okres roku.
  6. W każdej chwili masz prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia.
  7. Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, co do przetwarzania Twoich danych osobowych.
  8. Podanie Twoich danych osobowych jest dobrowolne.
  9. Twoje dane nie są przez nas wykorzystywane do podejmowania decyzji opartych na zautomatyzowanych przetwarzaniu danych, a które mogłyby mieć wpływ na Twoją sytuację prawną lub wywoływać dla Ciebie inne podobne doniosłe skutki. Używamy natomiast narzędzi do analizowania aktywności na stronie internetowej, by w ten sposób lepiej realizować akcje promocyjne.

Zamknij