Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V

Wyszukiwarka: Alt + B

Zobaczyć więcej - punkty widokowe

Piękno Karkonoszy, Kotliny Jeleniogórskiej, Rudaw Janowickich, Gór Kaczawskich i Izerskich podziwiać można z wielu punktów widokowych. Większość z nich powstała lub została odkryta już bardzo dawno, często w XIX wieku i wcześniej. Pozwalają one sięgnąć dalej i głębiej w naturalne piękno krajobrazu oraz przyrody. Niestety, wiele z nich nie było należycie pielęgnowanych i z czasem popadły w zapomnienie. W trakcie wędrówki napotykamy ślady po barierce, miejsca, gdzie z pewnością stała ławka lub kilka stopni prowadzących donikąd. Wiele tych punktów zarastało i znikało na naszych oczach. Jednocześnie widać, jak ważne było dla wcześniejszych gospodarzy tych terenów podnoszenie atrakcyjności turystycznej w celu dostarczenia rozrywki wszystkim przyjezdnym. Z całą pewnością istniała idea, może uświadomiona,a może tylko intuicyjna, że należy inwestować w infrastrukturę turystyczną dla dobra powstającego przemysłu turystycznego.

HISTORIA OSADNICTWA W KARPACZU                        ZAPOMNIANE PUNKTY WIDOKOWE                         DOLINA PAŁACÓW I OGRODÓW

Spacerując po Karpaczu cały czas możemy napawać się pięknymi widokami na Karkonosze. Z kilku miejsc panoramy są jednak wyjątkowe. Zapraszamy do odwiedzenia punktów widokowych powstałych w ramach projektu Zobaczyć więcej. Znajdziecie na nich ławki lub miejsca piknikowe oraz grawerowane panoramy z opisem widocznych szczytów.

MAPA TRAS SPACEROWYCH W KARPACZU