Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V

Wyszukiwarka: Alt + B

powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
24 Mar 2021

Finał Pucharu Polski - wielki sukces klubu Skivegas z Karpacza!


W weekend odbyły się ostatnie, kończące bieżący sezon, zawody Młodzieżowego Pucharu Polski - Polski Mistrz PZN.

W klasyfikacji  generalnej klub Skivegas Stanek Race Academy zajął czwarte - najwyższe w historii - miejsce w Polsce! Przed nami były tylko: Team MB ze Szczyrku, WKN warszawa i Tatra Ski Academy z Zakopanego. Sukces tym większy, że mimo pandemii (a może dzięki niej), ten sezon był wyjątkowo intensywny - odbyło się łącznie 14 zawodów, w których startowało prawie 300 zawodniczek i zawodników z ponad 50(!)  klubów z całej Polski.

Punkty dla klubu z Karpacza w czasie całego sezonu zdobywali: Mateusz Szczap, Lena Andreasik, Kamil Koralewski, Marianna Dziewońska, Bianka Barabaś, Maja Garwol, Aleksander Cich, Wiktoria Paliwoda i Aneta Draheim.

Indywidualnie największe w klasyfikacji końcowej sukcesy odnieśli: Mateusz Szczap (3 miejsce w klasyfikacji generalnej Juniorów młodszych) i Lena Andreasik (5 miejsce w kategorii Młodziczek). Mateusz i Lena będą reprezentować Polskę w kończących europejski sezon narciarski juniorów młodszych i młodzików zawodach Abetone Italia!

W czasie ostatniej, trzydniowej edycji Pucharu Polski najlepsze wyniki osiągnęli: Lena Andreasik (2 w sobotnim slalomie), Kamil Koralewski (3 w slalomie niedzielnym) i Mateusz Szczap - drugi w finałowym slalomie równoległym, w którym o ułamek sekundy uległ dominującemu w tym sezonie (12 zwycięstw na 14 startów) Jaśkowi Łodzińskiemu ze Szczyrku - film z tego pojedynku, naprawdę mega zaciętego i widowiskowego - do obejrzenia na stronie FB Skivegas.

Zakończenie sezonu dla wszystkich zawodników Skivegas oznacza rozpoczęcie przygotowań do następnego, tym bardziej, że warunki śniegowe do trenowania cały czas są bardzo dobre. A w  przyszłym roku atak szczytowy na podium w generalce klubowej!

Tekst i foto: Klub Skivegas Stanek Race Academy

Finał Pucharu Polski - wielki sukces klubu Skivegas z Karpacza!