powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
17.04.2018

Antoni Cyganek, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Karpaczu, zmarł po długiej chorobie


Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że w dniu 15 kwietnia po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Antoni Cyganek – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Karpaczu.

Antoni Cyganek urodził się 13 lutego 1940 roku w Sułkowicach koło Krakowa. Wielokrotnie był radnym gminy Karpacz. Jako nauczyciel muzyki był pedagogiem i dyrektorem Ognisk Muzycznych w Karpaczu i Kowarach. Za swoje dokonania otrzymał wiele nagród i odznaczeń m.in: "Zasłużony Działacz Kultury" od Ministra Kultury i Sztuki, wyróżnienie "Zasłużony dla Diecezji Legnickiej", "Optime merito Dioecesis Legnicensis" i papieskie "Bene merenti".

Mieszkańcom Karpacza Pan Antoni był również znany jako wieloletni organista, kościelny oraz członek Rady Parafialnej p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Pracował też jako katecheta przez 15 lat ucząc religii.

Wszystkich pragnących uczestniczyć w ostatniej drodze Pana Antoniego informujemy, że uroczystości pogrzebowe odbędą się 19 kwietnia - o godzinie 14.00 odprawiona zostanie msza pogrzebowa w kościele parafialnym p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Karpaczu, natomiast o godzinie 15.30 odbędzie się ceremonia pogrzebowa na cmentarzu komunalnym w Karpaczu.

Pan Antoni zawsze pozostanie w naszej pamięci jako działacz społeczny i kulturalny.

Rodzinie Pana Antoniego pragniemy złożyć wyrazy głębokiego współczucia.

 

PR/17.04.2018/

 

 

Antoni Cyganek, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Karpaczu, zmarł po długiej chorobie

Przetwarzanie danych osobowych

Obowiązek informacyjny:
  1. Administratorem podanych Ciebie danych będzie Burmistrz Karpacza, z siedzibą na ul. Konstytucji 3 Maja 54, 58-540 Karpacz
  2. W sprawie danych osobowych możesz kontaktować się z nami pod adresem: umk-iod@karpacz.eu.
  3. Podstawą przetwarzania przez nas Twoich danych jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
  4. Twoje dane będą przekazywane firmom informatycznym.
  5. Twoje dane będziemy przetwarzać nie dłużej niż przez okres roku.
  6. W każdej chwili masz prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia.
  7. Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, co do przetwarzania Twoich danych osobowych.
  8. Podanie Twoich danych osobowych jest dobrowolne.
  9. Twoje dane nie są przez nas wykorzystywane do podejmowania decyzji opartych na zautomatyzowanych przetwarzaniu danych, a które mogłyby mieć wpływ na Twoją sytuację prawną lub wywoływać dla Ciebie inne podobne doniosłe skutki. Używamy natomiast narzędzi do analizowania aktywności na stronie internetowej, by w ten sposób lepiej realizować akcje promocyjne.

Zamknij