Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V

Wyszukiwarka: Alt + B

powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
21 Cze 2021

Forum Ekonomiczne w Karpaczu - Szansa dla przedsiębiorców z Karpacza


- Jesteśmy pełni entuzjazmu. Dolny Śląsk ma ogromny potencjał, którym należy się dzielić. Mamy nadzieję, że Forum Ekonomiczne w Karpaczu wypromuje region, a Karpacz zostanie zauważony także za granicą. Chcemy jak najlepiej wykorzystać czas przygotowań i samej konferencji – mówią zgodnie lokalni hotelarze.

Wszystkich przedsiębiorców z Karpacza, właścicieli hoteli, sklepów, restauratorów ucieszyła informacja o przeniesieniu Forum Ekonomicznego z Małopolski na Dolny Śląsk. Większość hoteli, które podpisały umowę z Instytutem Studiów Wschodnich, głównym organizatorem Forum Ekonomicznego w Karpaczu, bierze udział w imprezie po raz pierwszy. „Forum to dla nas zupełna nowość, ale już teraz jesteśmy przygotowani i elastyczni. Czekamy jeszcze na oficjalne wytyczne od organizatora i przystępujemy do działań. Nasz hotel posiada 148 pokoi z czego 130 chcemy przeznaczyć dla gości forum. Są to zarówno pokoje jedno jak i dwuosobowe. Oferta nasza będzie obejmować nie tylko noclegi. Liczymy na to, że o Karpaczu zrobi się naprawdę głośno już od końca czerwca” – mówi Ewelina Subocz, Specjalista ds. Sprzedaży, w Orbis Hotel Mercure Skalny w Karpaczu.

Dyrektor hotelu Dziki Potok Pan Damian Osmolak liczy przede wszystkim na promocję Karpacza poza granicami Polski. To szansa, aby o tej urokliwej miejscowości mówiło się szerzej, nie tylko w kraju. My przede wszystkim udostępniamy organizatorom Forum miejsca noclegowe, czyli cały obiekt łącznie 55 pokoi.

Karpaczowi brakowało wydarzenia o tej skali, mam nadzieję, że konferencja napędzi nasz rynek biznesowy i zostanie z nami na dłużej, wspomina Krzysztof Michałek, kierownik Hotelu Vivaldi.

Forum Ekonomiczne wyrobiło sobie markę przez 30 lat istnienia. To kawał czasu i historii. Znane także jako „polskie Davos” nieprzerwanie, nawet pomimo pandemii, zaprasza wybitne i znane osobistości z kraju i świata. Łącznie na ostatnie przed pandemią Forum przyjechało prawie 6 tysięcy osób, w tym ponad 1000 to przedstawiciele zagranicznych gospodarek, politycy, biznesmeni, ludzie kultury, sztuki, sportu.

Organizacja eventu o tak dużym zasięgu przyniesie z pewnością wymierne korzyści finansowe dla miejscowej branży turystycznej: hoteli, restauracji, sklepów. W Krynicy, gdzie przez 30 lat odbywało się Forum przed pandemią, dodatkowe wpływ  tych firm wynosiły prawie 6 mln zł, w tym 4 mln zł trafiało do  hoteli i pensjonatów.

Forum Ekonomiczne odbędzie się w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Obiekt dysponuje idealnym zapleczem pod tego typu imprezę, blisko 900 pokoi i prawie 30 sal konferencyjnych.

Zapraszamy 7-9 września 2021

Dorota Gawron

Forum Ekonomiczne w Karpaczu  - Szansa dla przedsiębiorców z Karpacza