powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
16.12.2019

Na Forum Przemysłowym w Karpaczu o perspektywach polskiego i europejskiego biznesu


IV Forum Przemysłowe, które odbyło się w połowie grudnia (12-14) w Karpaczu, było okazją do szerokiej debaty o kluczowych problemach przemysłu europejskiego, takich jak reindustrializacja, gospodarka cyfrowa, rewolucja elektryczna w motoryzacji, polityka klimatyczna czy bezpieczeństwo energetyczne.

W programie wydarzenia znalazły się debaty o kluczowych problemach przemysłu europejskiego, takich jak: reindustrializacja, gospodarka cyfrowa, rewolucja elektryczna w motoryzacji, polityka klimatyczna, bezpieczeństwo energetyczne, nowoczesne i tradycyjne gałęzie przemysłu. Ważnym punktem był także szeroko pojęty "przemysł czasu wolnego”, a więc m.in. turystyka, kultura i rozrywka.

W forum wzięli udział przedstawiciele administracji państwowej, m.in. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Tomasz Żuchowski, szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wśród gości zagranicznych pojawili się m.in. Andris Strazds z Banku Łotwy, wcześniej główny ekonomista Nordea Banku na Łotwie czy Darko Barišić, członek zarządu Kolei Chorwackich. Ogółem debatowało ponad 700 gości.

Burmistrz Karpacza Radosław Jęcek wziął udział w panelu dyskusyjnym "Przemysł sportowy, czyli jak zarobić na aktywności fizycznej?" mówiąc o perspektywie sportu z punktu widzenia samorządu .

Na Forum Przemysłowym w Karpaczu o perspektywach polskiego i europejskiego biznesu