powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
13.05.2019

Karkonoska Akademia Siatkówki z dwoma zwycięstwami w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Karpacza


W niedzielę 12 maja w Hali Widowiskowo – Sportowej w Karpaczu odbył się IV Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Karpacza, w którym spotkało się 40 zespołów z Karpacza, Janowic Wielkich, Jeleniej Góry, Kowar oraz Kamiennej Góry.

Ponad 100 zawodniczek i zawodników rywalizowało w konkurencji siatkarskich „2” i „3”. Dzięki obecności drużyn, osiągających sukcesy na poziomie wojewódzkim, tegoroczny turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym.

Po raz kolejny świetnie zaprezentowali się młodzi adepci siatkówki, trenujący na co dzień w Karkonoskiej Akademii Siatkówki, Patryka Hobgarskiego. Najlepiej wypadła drużyna chłopców w składzie: Jacob Dudek oraz Grzegorz Prokop, która wygrała w kategorii 1 oraz zwyciężczynie kategorii 2, drużyna dziewcząt w składzie: Michelle Dudek, Amelka Kuliś, Antonina Nyc i Gosia Tyblewska. Na drugim stopniu podium w kategorii 1, stanęły Ania Jęcek, Zuzia Kozłowska, Agata Woźniak oraz w kategorii 2, drużyna chłopców w składzie: Łukasz Szymczyk, Marcel Świrski i Mateusz Lemiszewski.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

Kategoria 1 – siatkarskie „2” - dziewczynki:

  1. Sokoliki I (Oliwia Szeferowicz, Amelia Czerniawska)
  2. Karkonoska Akademia Siatkówki Karpacz  I (Ania Jęcek, Zuzia Kozłowska, Agata Woźniak)
  3. Kamienna Góra I (Magdalena Lema, Antonina Olszak)
  4. Volley MOS Jelenia Góra
  5. Karkonoska Akademia Siatkówki Kowary I
  6. Sokoliki III
  7. Karkonoska Akademia Siatkówki Kowary II
  8. Sokoliki IV
  9. Sokoliki II
  10. Sokoliki VI
  11. Sokoliki VII
  12. Volley MOS Jelenia Góra II
  13. Karkonoska Akademia Siatkówki Kowary III

Kategoria 1 – siatkarskie „2” -  chłopcy:

  1. Karkonoska Akademia Siatkówki Karpacz II (Jacob Dudek oraz Grzegorz Prokop)
  2. Kamienna Góra I (Kacper Auksztulewicz, Fabian Rogal)
  3. Kamienna Góra II (Aleks Jarczewski, Jakub Andrzejczyk, Dawid Niezgoda)
  4. Karkonoska Akademia Siatkówki Karpacz I
  5. Volley MOS Jelenia Góra I
  6. Volley MOS Jelenia Góra 1I

Kategoria 2 – siatkarskie „3” - dziewczynki:

  1. Karkonoska Akademia Siatkówki Karpacz II (Michelle Dudek, Amelka Kuliś, Antonina Nyc i Gosia Tyblewska)
  2. Kamienna Góra 1 (Marcelina Majerska, Katarzyna Pawłowska, Anna Kulas, Dominika Walczuk)
  3. Sokoliki I (Emilia Kowalska, Martyna Brodziak, Lidia Amelian-Kowalska)
  4. Karkonoska Akademia Siatkówki Kowary I
  5. Sokoliki II
  6. Karkonoska Akademia Siatkówki Kowary II
  7. Kamienna Góra II
  8. Kamienna Góra III
  9. Kamienna Góra IV
  10. Sokoliki III
  11. Volley MOS Jelenia Góra I
  12. Kamienna Góra V
  13. Karkonoska Akademia Siatkówki Karpacz I

Kategoria 2 – siatkarskie „3” – chłopcy:

  1. Kamienna Góra I (Bartosz Smyda, Oliwier Zych, Tymoteusz Grzyb, Korneliusz Olszewski)
  2. Karkonoska Akademia Siatkówki Karpacz II (Łukasz Szymczyk, Marcel Świrski i Mateusz Lemiszewski)
  3. Kamienna Góra II (Jakub Borkowski, Bartosz Adamczyk, Fabian Urbański, Oliwier Jarczewski)
  4. Volley MOS Jelenia Góra I
  5. Karkonoska Akademia Siatkówki Karpacz I
  6. Karkonoska Akademia Siatkówki Kowary I
  7. Sokoliki I
  8. Karkonoska Akademia Siatkówki Kowary II

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla wolontariuszy, za wkład pracy włożonej w prawidłowe przeprowadzenie turnieju. Szczególne podziękowania dla: Basi Kasprzak, Bartka Domagały, Bruna Witke, Przemka Śwista, Oliwii Łasisz, Karoliny Falkowskiej, Laury Pyrzeńskiej, Natalki Pichnar, Maksa Maruszczyka, Klaudii Paździor, Kacpra Kumańskiego, Dawida Górniaka,

Nagrody w turnieju ufundowała Gmina Karpacz oraz Karkonoska Akademia Siatkówki.

Test i zdjęcia: Patryk Hobgarski

PR /13.05.2019/

Karkonoska Akademia Siatkówki z dwoma zwycięstwami w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Karpacza