Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V

Wyszukiwarka: Alt + B

powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
2 Maj 2024

Karpacz na podium rankingu Zrównoważonego Rozwoju JST


Z dumą informujemy, że Karpacz po raz kolejny znalazł się na podium dorocznego Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Gmina zdobyła I miejsce w Rankingu Samorządów Najdynamiczniej Rozwijających Przedsiębiorczość oraz III miejsce w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2023.

Ranking Zrównoważonego Rozwoju JST jest opracowywany pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka. Powstaje w oparciu o analizę 16 wskaźników GUS, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny i ochrony środowiska. Ranking uwzględnia wszystkie polskie miasta i gminy. Materiałem źródłowym są niezależne dane Głównego Urzędu Statystycznego. Wyniki rankingu odzwierciedlają, w sposób wiarygodny i przekrojowy, rozwój polskich jednostek samorządu lokalnego i wskazują liderów w podziale na gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Wśród nagrodzonych gmin miejskich znalazła się także Szklarska Poręba, która zająła 5. miejsce w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Karpacz na podium rankingu Zrównoważonego Rozwoju JST