powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
22.01.2020

Karpacz liderem rankingu jednostek samorządu terytorialnego


Z dumą informujemy, że Karpacz po raz kolejny znalazł się na podium dorocznego Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Gmina zdobyła I miejsce w Rankingu Samorządów Najdynamiczniej Rozwijających Przedsiębiorczość oraz II miejsce w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2018.

Ranking został przeprowadzony przez Komisję Samorządu Terytorialnego Sejmu RP, Politechnikę Warszawską oraz Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” na podstawie niezależnych danych Głównego Urzędu Statystycznego i objął wszystkie jednostki samorządowe w Polsce w podziale na gminy miejskie, miejsko-wiejskie, wiejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Utrzymywanie przez Karpacz tak wysokich miejsc od kilku lat w obu rankingach potwierdza stabilny rozwój miasta i jego ogromny potencjał społeczno-gospodarczy.

Nagrody odebrał Radosław Jęcek - Burmistrz Karpacza podczas ogólnopolskiej konferencji „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego”, która odbyła się 21 stycznia 2020 r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP.

Wśród nagrodzonych gmin miejskich znalazły się także Świeradów-Zdrój, który zajął 3. miejsce w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2018 oraz Szklarska Poręba zajmująca 4. miejsce w Rankingu Samorządów Najdynamiczniej Rozwijających Przedsiębiorczość.

Karpacz liderem rankingu jednostek samorządu terytorialnego