Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V

Wyszukiwarka: Alt + B

powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
15 Lis 2022

Karpacz ponownie liderem Zrównoważonego Rozwoju JST


Z dumą informujemy, że Karpacz po raz kolejny znalazł się na podium dorocznego Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Gmina zdobyła I miejsce w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2022 w kategorii Gmina Miejska.

Ranking Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego opracowywany przez zespół prof. Eugeniusza Sobczaka powstaje w oparciu o analizę wskaźników obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny i ochrony środowiska. Ranking uwzględnia wszystkie polskie miasta i gminy. Materiałem źródłowym są niezależne dane Głównego Urzędu Statystycznego, dzięki czemu wyniki rankingu odzwierciedlają, w sposób wiarygodny i przekrojowy, rozwój polskich jednostek samorządu lokalnego i wskazują liderów w podziale na gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Wyniki zostały ogłoszone 7 listopada w Sejmie na konferencji „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego”.

 

Karpacz ponownie liderem Zrównoważonego Rozwoju JST