Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V

Wyszukiwarka: Alt + B

powrót ical
drukuj     rozmiar tekstu - +

Lalki Motanki z Ludmylą Bezusko

Miejskie Muzeum Zabawek ul. Kolejowa 3, Karpacz
27 Maj 2023 10:00
27 Maj 2023 16:00

Lalki Motanki z Ludmylą Bezusko

27 maja 2023 sobota

10:00-12:00 - warsztaty dla rodzin z dziećmi
12:30-14:30- warsztaty dla seniorów
14:30-16:00 - Krąg Kobiet z kartami metaforyczno - asocjacyjnymi  "Zmotaj swoją emocję w lalce motance"

Motanki wywodzą się z pradawnych czasów, z kultury ludowej krajów słowiańskich. Będziemy je tworzyć ręcznie z materiałów naturalnych, bez przeszyć i bez użycia ostrych przedmiotów, jedynie owijając i zawiązując tkaniny. Wszystkie materiały będą dostępne na miejscu. Prowadząca - Liudmyla Bezusko - artystka i nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem, opowie o symbolice i znaczeniu każdego z elementów lalki, a również o ciekawostkach, z nimi powiązanych. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich osób, które chcą poznać historię tradycyjnych zabawek ludowych (dzieci zapraszamy z dorosłym opiekunem).

Warsztaty z rozwoju duchowego poprzez Lalkę Motankę z kartami metaforyczno - asocjacyjnymi "Zmotaj zwoją emocje w lalce intuicyjnej". Zapraszam na warsztaty rozwoju duchowego, podczas których skoncentrujemy się na odnalezieniu tej zapomnianej cząstki nas samych, która pozwalała nam sięgać do ukrytej w naszej podświadomości mocy. Łącznikiem z tą energią będzie dla nas lalka-motanka, a również karty MAC, stworzone na podstawie obrazów autorskich. W trakcie wykonywania Lalki skupimy się na naszych potrzebach i emocjach. Te dobre przelejemy emocje w motankę, aby pozostały z nami na dłużej i pomogły nam w codziennym życiu. Tak stworzone lalki symbolizują same dobre wartości, jakie chcemy przyciągnąć do siebie albo w sobie wzmocnić.

Czym jest lalka-motanka?
Motanka jest przedmiotem sakralnym, który niesie w sobie moc wielu pokoleń. Jest połączeniem z naszą podświadomością i energią naszych przodków. Motanki (albo inaczej lalki intuicyjne) wywodzą się z pradawnych czasów, z kultury ludowej krajów słowiańskich. Każda taka lalka jest wykonana z miłością, z intencją ochrony, życzeniami zdrowia i obfitości. Ma szczególną energię i symbolikę. Będziemy tworzyć je ręcznie z materiałów naturalnych, bez przeszyć i bez użycia ostrych przedmiotów, jedynie owijając i zawiązując tkaniny. Wszystkie materiały będą dostępne na miejscu. Opowiem o symbolice i znaczeniu każdego z elementów lalki. Będzie też trochę ciekawostek z nimi związanych. Stworzona przez Was lalka-motanka może pozostać z Wami jako wasz ochronny amulet albo stać się napełnionym dobrą mocą podarunkiem dla bliskiej Wam osoby.