Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V

Wyszukiwarka: Alt + B

powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
29 Sie 2022

Lekkoatletyczny weekend w Karpaczu


Lekkoatletyka dla każdego – tak można określić to co działo się od piątku do niedzieli w Karpaczu. W mieście odbyły się trzy ważne imprezy, które zgromadziły tłumy uczestników i kibiców tej dyscypliny.

Na "rozgrzewkę" sportowego weekendu odbył się Festiwal Chodu Walking Lovers KARPACZ, podczas którego blisko 200 osób  - mieszkańców i turystów, wyruszyło na 4,5 km trasę chodu otwartego z najbardziej utytułowanym polskim sportowcem - Robertem Korzeniowskim.

W sobotnie popołudnie na Stadionie im. Ireny Szewińskiej rozegrał się wspaniały pojedynek gigantów, czyli PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski 2022. W zawodach zmierzyło się 5 klubów, z których najlepszy okazał się KS Podlasie Białystok. Do sukcesu klubu znacząco przyczynił się m.in. Mistrz Europy Wojciech Nowicki, który przy wspaniałym dopingu kibiców posyłał młot na odległość ponad 80 metrów!

Na „deser”, na błękitnej bieżni, rzutniach i skoczniach stadionu, prawie 400 lekkoatletów z najmłodszych kategorii U12, U14 i U 16 zmierzyło się w mityngu Korzeniowski CUP i podsumowało etap wakacyjnych przygotowań do drugiej części sezonu.

Za wsparcie w organizacji wydarzeń dziękujemy niezawodnym Wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej w Karpaczu oraz Szkoły Podstawowej w Miłkowie.

GALERIA PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski 2022

Fot. Rafał Kotylak

SPONSORZY: Green Mountain Hotel, Nowa Królowa Karkonoszy, Ośrodek Wypoczynkowy "U Musa"

Lekkoatletyczny weekend w Karpaczu