Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V

Wyszukiwarka: Alt + B

powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
28 Lip 2022

Letni wypoczynek pod Śnieżką


Wakacje już na półmetku – jak spędziliśmy ten czas? Bardzo aktywnie na półkoloniach organizowanych przez Gminę Karpacz.

W ciągu pięciu tygodni zapomnieliśmy o smartfonach, tabletach i komputerach bo atrakcji było wiele.

Ćwiczyliśmy swoje umiejętności pływackie w Kompleksie Sandra SPA i trenowaliśmy podstawy boksu w DW Mieszko. Być może będzie to początek wielkich karier sportowych. Sponsorzy trzymają kciuki i czekają na wyniki.

Zwiedziliśmy też Muzeum Figur Woskowych. Historię sportu, sprzęt sportowy oraz sylwetki znanych sportowców poznaliśmy dzięki ciekawej wizycie w Muzeum Sportu i Turystyki.

Zdolności artystyczne rozwijaliśmy w szkole uczestnicząc w warsztatach z Panem Janem, w Miejskim Muzeum Zabawek im. Henryka Tomaszewskiego i w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dzięki temu stworzyliśmy własnoręcznie wiele „małych dzieł sztuki”.

Poznawaliśmy również najbliższą okolicę: byliśmy w schronisku Orle, w Karkonoskim Parku Ducha Gór - Gigantei i zdobyliśmy królową Karkonoszy – Śnieżkę. Na początku wycieczki było bardzo wygodnie bo wjechaliśmy „kanapą” Karpacz SKI Arena - dziękujemy! Potem trzeba było podreptać o własnych siłach, ale było fajnie.

W Summer Parku na Winterpolu zaznaliśmy moc aktywności na trampolinach, pontonach, zjeżdzalniach i to dzięki Wam byliśmy bosko zmęczeni!

Bawiliśmy się na dmuchanym placu zabaw przy szkole i przy Zaporze na Łomnicy gdzie zjedliśmy pyszne lody – Mateusz jesteś „WIELKI”, nie tylko w sporcie.

Podsumowując: Jest lato, są atrakcje, jest wspaniale wręcz bajecznie i przede wszystkim bezpiecznie.

Szczególne podziękowania dla naszych lokalnych pedagogów, opiekunów i kochanych „belfrów”.

 

Uczestnicy Półkolonii

Letni wypoczynek pod Śnieżką