Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V

Wyszukiwarka: Alt + B

powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
25 Lip 2022

Lipcowe PARKowania pod Lipą w Karpaczu


W ubiegłą sobotę odbyła się druga edycja tegorocznego PARKowania pod Lipą – rodzinnej imprezy, która co roku przyciąga tłumnie turystów i mieszkańców Karpacza. Park przy ul. Mickiewicza zmienił się tym razem w PARK legend i tajemnic , w którym na chętnych czekały różnorodne warsztaty, pokazy i konkursy z nagrodami.

Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty papieru czerpanego bazujące na chińskiej legendzie opowiadającej o Ciaj Lun – wynalazcy papieru, który podglądał pewne owady i ich ciężką pracę… J

Legendy związane z Karkonoszami barwnie opowiadał znany jako Rudy Tur przewodnik sudecki Gracjan Kielijański, a uczestnicy mieli przy tym do wykonania inspirowane opowieściami zadania, które często wymagały sporego sprytu i kreatywności.

Na finał odbył się spektakl „Beczka śmiechu” w wykonaniu Teatru na walizkach, który rozbawiał do łez zarówno dzieci jak i dorosłych.

W tym roku PARKowali z nami: Vesna, IQuest, Time Gates, Huta Julia, Miejska Biblioteka Publiczna, ETNOwarsztaty, Miejskie Muzeum Zabawek, Karkonoski Park Narodowy, Karkonoskie Tajemnice i Discover Silesia.

Fot. Rafał Kotylak

Do zobaczenia za rok! J

Lipcowe PARKowania pod Lipą w Karpaczu