powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
6.06.2018

Zbiórka dla Kresowiaków


Już po raz trzeci wolontariusze z ZSP w Karpaczu wyruszą w lipcu na dawne Kresy Rzeczypospolitej, w ramach 9. edycji akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”.

Jak co roku, tak i tym razem, będą porządkowali polskie cmentarze na Podolu i tym samym podtrzymywali pamięć o polskiej historii tych ziem. Oprócz prowadzenia prac na nekropoliach, wolontariusze będą także spotykali się z Polakami mieszkającymi na Ukrainie. To właśnie dla nich - naszych potrzebujących Rodaków już teraz przygotowują dary rzeczowe i żywność.

W zeszłym roku udało się zebrać i przekazać ok. 200 kg pomocy rzeczowej. W tym roku zgromadzono już duże ilości odzieży, ale brakuje jeszcze żywności długoterminowej (konserwy, kasze, ryż, itp.) oraz przyborów szkolnych i słodyczy dla najmłodszych, którzy zawsze serdecznie wyczekują wizyty, uczą się języka polskiego i często pomagają w porządkowaniu cmentarzy.

Zbiórka darów prowadzona będzie do końca czerwca w kancelarii Urzędu Miejskiego w Karpaczu.

Oprócz wspomnianych wyżej rzeczy, akcję będzie można również wesprzeć datkiem pieniężnym. Kwesta odbędzie się 10 czerwca (niedziela), przed Kościołem Parafialnym, po każdej mszy św.

Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy.

W sprawie szczegółów dot. samej akcji i zbiórek, informacji udzielają wolontariusze: ks. Krzysztof Antończak i Tomasz Kozłowski z ZSP w Karpaczu.

PR /06.06.2018/

Zbiórka dla Kresowiaków

Przetwarzanie danych osobowych

Obowiązek informacyjny:
  1. Administratorem podanych Ciebie danych będzie Burmistrz Karpacza, z siedzibą na ul. Konstytucji 3 Maja 54, 58-540 Karpacz
  2. W sprawie danych osobowych możesz kontaktować się z nami pod adresem: umk-iod@karpacz.eu.
  3. Podstawą przetwarzania przez nas Twoich danych jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
  4. Twoje dane będą przekazywane firmom informatycznym.
  5. Twoje dane będziemy przetwarzać nie dłużej niż przez okres roku.
  6. W każdej chwili masz prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia.
  7. Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, co do przetwarzania Twoich danych osobowych.
  8. Podanie Twoich danych osobowych jest dobrowolne.
  9. Twoje dane nie są przez nas wykorzystywane do podejmowania decyzji opartych na zautomatyzowanych przetwarzaniu danych, a które mogłyby mieć wpływ na Twoją sytuację prawną lub wywoływać dla Ciebie inne podobne doniosłe skutki. Używamy natomiast narzędzi do analizowania aktywności na stronie internetowej, by w ten sposób lepiej realizować akcje promocyjne.

Zamknij