powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
6.06.2018

Zbiórka dla Kresowiaków


Już po raz trzeci wolontariusze z ZSP w Karpaczu wyruszą w lipcu na dawne Kresy Rzeczypospolitej, w ramach 9. edycji akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”.

Jak co roku, tak i tym razem, będą porządkowali polskie cmentarze na Podolu i tym samym podtrzymywali pamięć o polskiej historii tych ziem. Oprócz prowadzenia prac na nekropoliach, wolontariusze będą także spotykali się z Polakami mieszkającymi na Ukrainie. To właśnie dla nich - naszych potrzebujących Rodaków już teraz przygotowują dary rzeczowe i żywność.

W zeszłym roku udało się zebrać i przekazać ok. 200 kg pomocy rzeczowej. W tym roku zgromadzono już duże ilości odzieży, ale brakuje jeszcze żywności długoterminowej (konserwy, kasze, ryż, itp.) oraz przyborów szkolnych i słodyczy dla najmłodszych, którzy zawsze serdecznie wyczekują wizyty, uczą się języka polskiego i często pomagają w porządkowaniu cmentarzy.

Zbiórka darów prowadzona będzie do końca czerwca w kancelarii Urzędu Miejskiego w Karpaczu.

Oprócz wspomnianych wyżej rzeczy, akcję będzie można również wesprzeć datkiem pieniężnym. Kwesta odbędzie się 10 czerwca (niedziela), przed Kościołem Parafialnym, po każdej mszy św.

Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy.

W sprawie szczegółów dot. samej akcji i zbiórek, informacji udzielają wolontariusze: ks. Krzysztof Antończak i Tomasz Kozłowski z ZSP w Karpaczu.

PR /06.06.2018/

Zbiórka dla Kresowiaków