Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V

Wyszukiwarka: Alt + B

powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
24 Cze 2021

Na Forum Ekonomicznym o przywództwie


„Europa w poszukiwaniu przywództwa” to główny temat jubileuszowego, XXX Forum, które będzie miało miejsce w Karpaczu w dniach 7-9 września br.

Na Forum od początku dyskutowało się o najważniejszych problemach, z udziałem kluczowych polityków i zawsze były to rzeczowe debaty. Karpacz już stał się nowym rozdziałem w życiu Forum i z pewnością nie zabraknie na nim znakomitych gości. W tym roku, tak jak i w poprzednich, Hotel Gołębiewski szykuje się na elitarne grono światowych przywódców, prezesów największych firm, ekspertów, przedstawicieli świata kultury, a także międzynarodowych mediów. Na ten moment kwestie zaproszeń owiane są tajemnicą. Organizatorzy dopiero zaczęli układać program ale juz wysłano 6 tys. zaproszeń. Np. w  2019 wysłanych zostało w sumie 13 tys. zaproszeń i przyjechało 4,6 tys. gości z ponad 61 krajów świata. W porównaniu do szwajcarskiego Davos Polacy stworzyli wydarzenie większe o ponad 1,5 tys. uczestników, którzy jednak przyjechali z mniejszej liczby krajów, bo w Davos byli przedstawiciele 115 narodów.

Co roku na Forum wręczane są nagrody Człowieka Roku, Firmy Roku, Organizacji Pozarządowej Roku, Nowej Kultury – Nowej Europy oraz Nagroda Specjalna Forum Ekonomicznego. W 2020 w Karpaczu Nagrodę Specjalną otrzymała liderka białoruskiej opozycji Swietłana Cichanouska, która na scenie została przywitała gorącymi owacjami. Średnio podczas każdej edycji Forum Ekonomicznego odbywa się ponad 200 debat pogrupowanych na kilkanaście ścieżek tematycznych, sześć sesji plenarnych, rozmowy z najważniejszymi gośćmi, warsztaty i prezentacje.

Z pewnością sukcesem okazała się zeszłoroczna edycja (pierwsza w Karpaczu) ze względu na Covid-19 i ograniczenia w związku z nim wprowadzone. Faktem jest to, że podczas pandemii nikt nie zrobił w Polsce większej konferencji. Udział w edycji 2020 zarejestrowało aż 1,8 tys. osób. W tym roku ta liczba będzie znacznie większa, choć organizatorzy nie wykluczają części paneli w systemie hybrydowym. Wszystkie informacje o postępach Fundacji Instytut Studiów Wschodnich – głównego organizatora Forum Ekonomicznego – są dostępne na jego stronie oraz w mediach społecznościowych.

Wraz z Forum co roku organizowany jest Festiwal Biegowy (http://www.festiwalbiegowy.pl), który odbędzie się w dniach 10-12 września.

Gorąco zapraszamy!

Dorota Gawron

 

Na Forum Ekonomicznym o przywództwie