powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
6.06.2018

Nowa wystawa w Miejskim Muzeum Zabawek - ROZMOWY


Wystawa czasowa od 11.05. do 05.08.2018r.
Finisaż 04.08.2018. godz. 17:00

Wystawa malarstwa, rysunku i grafiki jaką prezentujemy w Miejskim Muzeum Zabawek w Karpaczu otwiera cykl prezentacji z okazji 35 lecia działalności Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, związku, który powołano w 1984 roku w efekcie decyzji rektorów: PWSSP we Wrocławiu - Stanisława Dawskiego, PWSSP w Gdańsku - Władysława Jackiewicza, ASP w Krakowie - Mieczysława Wejmana i ASP w Warszawie - prorektora Leona Michalskiego.
Natomiast współzałożycielami i aktywnymi członkami ZPAMiG-u byli m. in.: Edward Dwurnik, Władysław Hasior, Jerzy Duda - Gracz, Eugeniusz Geno Małkowski, Kiejstut Bereźnicki, Olgierd Bierwiaczonek, Włodzimierz Buczek, Edmund Burke, Kazimierz Ostrowski, Erna Rosenstein, Tadeusz Kulisiewicz, Andrzej Pietsch, Jan Wodyński, Wiesław Garboliński, Andrzej Skoczylas.
Przedstawiamy tu prace o różnorodnej tematyce, wykorzystujące różnorodne techniki plastyczne, utrzymane w poetyce zarówno realistycznej jak i abstrakcje. Ich autorzy, tworząc własną rzeczywistość malarską, przede wszystkim wypowiadają siebie, przekazują swoje emocje, swoją wizję świata.
Pamiętając wypowiedź wybitnego teoretyka sztuki Herberta Reada:
Sztuka zawsze była i musi pozostać rodzajem rozmowy prowadzonej przy pomocy symboli, toteż tam, gdzie nie ma symbolu, a zatem i rozmowy nie ma sztuki  zachęcamy do spotkania się z naszą wizją rzeczywistości, do dialogu z naszym artystycznym przekazem.

Iwona Nielubowicz
                                sekretarz ZPAMiG
                                                                                                                                                    

PR./6.06.2018/

 

Nowa wystawa w Miejskim Muzeum Zabawek  - ROZMOWY

Przetwarzanie danych osobowych

Obowiązek informacyjny:
  1. Administratorem podanych Ciebie danych będzie Burmistrz Karpacza, z siedzibą na ul. Konstytucji 3 Maja 54, 58-540 Karpacz
  2. W sprawie danych osobowych możesz kontaktować się z nami pod adresem: umk-iod@karpacz.eu.
  3. Podstawą przetwarzania przez nas Twoich danych jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
  4. Twoje dane będą przekazywane firmom informatycznym.
  5. Twoje dane będziemy przetwarzać nie dłużej niż przez okres roku.
  6. W każdej chwili masz prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia.
  7. Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, co do przetwarzania Twoich danych osobowych.
  8. Podanie Twoich danych osobowych jest dobrowolne.
  9. Twoje dane nie są przez nas wykorzystywane do podejmowania decyzji opartych na zautomatyzowanych przetwarzaniu danych, a które mogłyby mieć wpływ na Twoją sytuację prawną lub wywoływać dla Ciebie inne podobne doniosłe skutki. Używamy natomiast narzędzi do analizowania aktywności na stronie internetowej, by w ten sposób lepiej realizować akcje promocyjne.

Zamknij