powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
6.06.2018

Nowa wystawa w Miejskim Muzeum Zabawek - ROZMOWY


Wystawa czasowa od 11.05. do 05.08.2018r.
Finisaż 04.08.2018. godz. 17:00

Wystawa malarstwa, rysunku i grafiki jaką prezentujemy w Miejskim Muzeum Zabawek w Karpaczu otwiera cykl prezentacji z okazji 35 lecia działalności Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, związku, który powołano w 1984 roku w efekcie decyzji rektorów: PWSSP we Wrocławiu - Stanisława Dawskiego, PWSSP w Gdańsku - Władysława Jackiewicza, ASP w Krakowie - Mieczysława Wejmana i ASP w Warszawie - prorektora Leona Michalskiego.
Natomiast współzałożycielami i aktywnymi członkami ZPAMiG-u byli m. in.: Edward Dwurnik, Władysław Hasior, Jerzy Duda - Gracz, Eugeniusz Geno Małkowski, Kiejstut Bereźnicki, Olgierd Bierwiaczonek, Włodzimierz Buczek, Edmund Burke, Kazimierz Ostrowski, Erna Rosenstein, Tadeusz Kulisiewicz, Andrzej Pietsch, Jan Wodyński, Wiesław Garboliński, Andrzej Skoczylas.
Przedstawiamy tu prace o różnorodnej tematyce, wykorzystujące różnorodne techniki plastyczne, utrzymane w poetyce zarówno realistycznej jak i abstrakcje. Ich autorzy, tworząc własną rzeczywistość malarską, przede wszystkim wypowiadają siebie, przekazują swoje emocje, swoją wizję świata.
Pamiętając wypowiedź wybitnego teoretyka sztuki Herberta Reada:
Sztuka zawsze była i musi pozostać rodzajem rozmowy prowadzonej przy pomocy symboli, toteż tam, gdzie nie ma symbolu, a zatem i rozmowy nie ma sztuki  zachęcamy do spotkania się z naszą wizją rzeczywistości, do dialogu z naszym artystycznym przekazem.

Iwona Nielubowicz
                                sekretarz ZPAMiG
                                                                                                                                                    

PR./6.06.2018/

 

Nowa wystawa w Miejskim Muzeum Zabawek  - ROZMOWY