Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V

Wyszukiwarka: Alt + B

powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
31 Sie 2021

Ostatni dzwonek na Spis!


Już jutro w szkołach zabrzmią pierwsze dzwonki po wakacjach! To jednak oznacza ostatni dzwonek na dokonanie spisu w Narodowym Spisie Powszechnym 2021!

Potrwa on do końca września 2021 r., jednak nie warto zwlekać do ostatniej chwili. Wzmożone zainteresowanie spisem w ostatnich dniach września może uniemożliwić spisanie się (np. z uwagi na problemy techniczne z aplikacją do samospiu czy ze względu na zajętą infolinię spisową). Niestety, tego typu przeszkody nie będą stanowiły wytłumaczenia dla niewypełnienia obowiązku spisowego.

Należy pamiętać, że każdy ma obowiązek spisania się! Odmowa wzięcia udziału w spisie powszechnym podlega karze grzywny, która może wynieść nawet do 5000 zł.

Na terenie Urzędu Miejskiego w Karpaczu, codziennie, w godzinach pracy Urzędu można spisać się przy wsparciu pracowników. Już dziś można też spisać się wygodnie, w domu przy komputerze lub w dowolnym miejscu na smartfonie, z kubkiem ulubionej kawy w ręku. Wystarczy wejść na stronę spis.gov.pl i uzupełnić ankietę w aplikacji do samospisu.

Ostatni dzwonek na Spis!