Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V

Wyszukiwarka: Alt + B

powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
16 Lip 2021

Pod Śnieżką - „Szczepimy się”


W Karpaczu dominuje branża turystyczna, która najmocniej poczuła negatywny wpływ pandemii COVID–19. Pamiętamy jeszcze nie tak dawno zamknięte hotele, restauracje czy biura turystyczne.  Nie mogliśmy korzystać z obiektów sportowych i instytucji kultury. Wszystkim nam mieszkańcom Karpacza na pewno zależy aby turystyka ta istotna gałąź naszej lokalnej gospodarki była otwarta zapewniając ciągłość funkcjonowania i bezpieczeństwa dla nas wszystkich.

Dlatego też zwracamy się z apelem do wszystkich, którym nie jest obcy los turystyki w naszym mieście o aktywne włączenie się do akcji szczepień.  

Szczepienie jest obecnie jedyną dostępną możliwością obrony człowieka przed wirusem SARS-CoV-2. Nie ma leku, który byłby skuteczny i jednocześnie bezpieczny w walce z zachorowaniem. Poddanie się szczepieniu przeciwko chorobie COVID-19 przyczynia się do codziennego życia w „normalności” tj. aktywności społecznej, zawodowej oraz rekreacyjnej. Szczepienie zapewnia też wewnętrzny spokój, wynikający z poczucia bezpieczeństwa własnego oraz swojej rodziny przed chorobą COVID-19.

Do dziś w Karpaczu zaszczepiono 2.303 osoby, z czego 1.984 przyjęło już 2 pełne dawki szczepionki. Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców – ok. 4.500, przekroczyliśmy próg 50% wyszczepialności. O odporności populacyjnej możemy mówić przy wyszczepialności sięgającej powyżej 60% dlatego wszystkie ręce na pokład.

Pamiętaj szczepienie to nie tylko Twoja sprawa. To sprawa życia i zdrowia innych.

Na szczepienie można zapisać się telefonicznie w Punkcie Szczepień w Centrum Medycznym Karpacz S.A. ul. Myśliwska 13, 58-540 Karpacz w godz. od 8.00 do 19.00
pod nr telefonu: 530 271 492
88 33 58 135 wew. 1
88 33 58 138 wew. 1

lub poprzez e-mail: kontakt@cmkarpacz.pl

WYPOWIEDZI EKSPERTÓW:

Czy szczepiąc się chronimy innych? Dr n. med. Iwona Parandowska-Stankiewicz

Dlaczego młode osoby powinny się szczepić? Prof. dr hab. n. med. Miłosz Parczewski

 

Pod Śnieżką - „Szczepimy się”