powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
2.05.2019

Podróż do przeszłości z Rajdem Arado


W środę 1 maja w Karpaczu odbyła się kolejna edycja Rajdu Arado – największej imprezy militarnej o charakterze historyczno-edukacyjnym.

Terenem działań rekonstrukcyjnych był deptak, na którym odbyła się inscenizacja batalistyczna pt. „Aleja snajperów”, a publiczność wraz z rekonstruktorami przemieszczała się na całej jego długości.

Przed inscenizacją oraz po jej zakończeniu wszystkie pojazdy zabytkowe biorące w niej udział oraz aktorzy/rekonstruktorzy w historycznym mundurach pozostali do dyspozycji publiczności w ramach tzw. otwartego muzeum techniki wojskowej.

Tegoroczna edycja Rajdu Arado to cykl widowisk i pokazów historycznych w okresie od 30 kwietnia do 5 maja. Na szlaku rajdowym znalazły się: Wrocław, Kowary, Karpacz, Jelenia Góra, Osada Śnieżka w Łomnicy, Kamienna Góra, Lubawka, Wieśnica i Strzegom.

Adresatem tegorocznej edycji Rajdu, który przemierza Dolny Śląsk są odbiorcy reprezentujący każdą grupę wiekową, zainteresowani nie tylko dziejami militarnymi regionu i Polski, ale także szeroko rozumianą turystyką kulturową oraz aktywnym spędzaniem wolnego czasu.

Fotorelacja z wydarzenia: https://czadrow24.pl/rajd-arado-2019-karpacz-2#jp-carousel-82784

PR /02.05.2019/

Podróż do przeszłości z Rajdem Arado