powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
2.05.2019

Podróż do przeszłości z Rajdem Arado


W środę 1 maja w Karpaczu odbyła się kolejna edycja Rajdu Arado – największej imprezy militarnej o charakterze historyczno-edukacyjnym.

Terenem działań rekonstrukcyjnych był deptak, na którym odbyła się inscenizacja batalistyczna pt. „Aleja snajperów”, a publiczność wraz z rekonstruktorami przemieszczała się na całej jego długości.

Przed inscenizacją oraz po jej zakończeniu wszystkie pojazdy zabytkowe biorące w niej udział oraz aktorzy/rekonstruktorzy w historycznym mundurach pozostali do dyspozycji publiczności w ramach tzw. otwartego muzeum techniki wojskowej.

Tegoroczna edycja Rajdu Arado to cykl widowisk i pokazów historycznych w okresie od 30 kwietnia do 5 maja. Na szlaku rajdowym znalazły się: Wrocław, Kowary, Karpacz, Jelenia Góra, Osada Śnieżka w Łomnicy, Kamienna Góra, Lubawka, Wieśnica i Strzegom.

Adresatem tegorocznej edycji Rajdu, który przemierza Dolny Śląsk są odbiorcy reprezentujący każdą grupę wiekową, zainteresowani nie tylko dziejami militarnymi regionu i Polski, ale także szeroko rozumianą turystyką kulturową oraz aktywnym spędzaniem wolnego czasu.

Fotorelacja z wydarzenia: https://czadrow24.pl/rajd-arado-2019-karpacz-2#jp-carousel-82784

PR /02.05.2019/

Podróż do przeszłości z Rajdem Arado

Przetwarzanie danych osobowych

Obowiązek informacyjny:
  1. Administratorem podanych Ciebie danych będzie Burmistrz Karpacza, z siedzibą na ul. Konstytucji 3 Maja 54, 58-540 Karpacz
  2. W sprawie danych osobowych możesz kontaktować się z nami pod adresem: umk-iod@karpacz.eu.
  3. Podstawą przetwarzania przez nas Twoich danych jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
  4. Twoje dane będą przekazywane firmom informatycznym.
  5. Twoje dane będziemy przetwarzać nie dłużej niż przez okres roku.
  6. W każdej chwili masz prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia.
  7. Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, co do przetwarzania Twoich danych osobowych.
  8. Podanie Twoich danych osobowych jest dobrowolne.
  9. Twoje dane nie są przez nas wykorzystywane do podejmowania decyzji opartych na zautomatyzowanych przetwarzaniu danych, a które mogłyby mieć wpływ na Twoją sytuację prawną lub wywoływać dla Ciebie inne podobne doniosłe skutki. Używamy natomiast narzędzi do analizowania aktywności na stronie internetowej, by w ten sposób lepiej realizować akcje promocyjne.

Zamknij