powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
1.04.2019

Powitanie Słońca w Budnikach


W ubiegłą sobotę, miłośnicy Budnik po raz kolejny spotkali się aby przywitać słońce, którego promienie nie docierały do osady przez 113 dni od 26 listopada 2018. O godzinie 9:00 z Karpacza i Kowar na Budniki wyruszyły dwie grupy uczestników spotkania. Ze względu na piękną pogodę frekwencja w tym roku była imponująca.

Na miejscu, na wszytskich przybyłych czekał pyszny poczęsunek w postaci żurku i malinowej herbaty. Organizatorzy oficjalnie przywitali zgromadzonych i pokrótce przedstawili historię osady i nauczyciela z Budnik, który zapoczątkował tradycję Powitania i Pożegnania Słońca. Po wysłuchaniu opowiadania o dawnej osadzie, wszyscy zebrani przywoływali donośnym głosem legendarnego Wołogóra, który wyjawił się z kierunku Ponurej Kaskady. Wraz z Wołogórem odbyło się symboliczne przywitanie słońca, poprzez zapalenie, lampy naftowej. Tego dnia przez Budniki wiodła także trasa półmaratonu górskiego "Bieg dla Serca", którego zawodnicy byli mocno dopingowani przez uczestników spotkania.

Ciepłymi promieniami słońca w Budnikach będziemy mogli się cieszyć aż do lisopada..., a wtedy kolejne spotkanie - pożegnanie, na które już dziś zapraszamy.

Powitanie Słońca w Budnikach

Przetwarzanie danych osobowych

Obowiązek informacyjny:
  1. Administratorem podanych Ciebie danych będzie Burmistrz Karpacza, z siedzibą na ul. Konstytucji 3 Maja 54, 58-540 Karpacz
  2. W sprawie danych osobowych możesz kontaktować się z nami pod adresem: umk-iod@karpacz.eu.
  3. Podstawą przetwarzania przez nas Twoich danych jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
  4. Twoje dane będą przekazywane firmom informatycznym.
  5. Twoje dane będziemy przetwarzać nie dłużej niż przez okres roku.
  6. W każdej chwili masz prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia.
  7. Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, co do przetwarzania Twoich danych osobowych.
  8. Podanie Twoich danych osobowych jest dobrowolne.
  9. Twoje dane nie są przez nas wykorzystywane do podejmowania decyzji opartych na zautomatyzowanych przetwarzaniu danych, a które mogłyby mieć wpływ na Twoją sytuację prawną lub wywoływać dla Ciebie inne podobne doniosłe skutki. Używamy natomiast narzędzi do analizowania aktywności na stronie internetowej, by w ten sposób lepiej realizować akcje promocyjne.

Zamknij