powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
8.09.2017

Prestiżowa nagroda dla Karpacza podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy


Z satysfakcją informujemy, że na Forum Ekonomicznym w Krynicy, Karpacz został laureatem rankingu „Obywatelski Samorząd” przeprowadzonego przez Instytut Studiów Wschodnich oraz Centrum Gospodarcze im. Mikołaja Kopernika zajmujące się m.in. analizowaniem gospodarki oraz propagowaniem nowoczesnych form jej rozwoju.

W plebiscycie uczestniczyło  700 samorządów z całej Polski. Kapituła, w przeprowadzonych badaniach, oceniła m.in. takie aspekty jak wydatki na budżet obywatelski, współpracę z organizacjami pozarządowymi, częstotliwość spotkań z mieszkańcami, systemy informowania społeczności lokalnej. Nagrodę na uroczystej gali w obecności marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego, ministrów oraz parlamentarzystów odebrał burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. Burmistrz uczestniczył także jako panelista w debacie dotyczącej roli turystyki w rozwoju gospodarczym regionów.

W tegorocznym XXVII Forum – największej konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej uczestniczyło blisko 4 tys. gości z ponad 60 krajów. W debatach dotyczących aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej biorą udział szefowie rządów i parlamentów, eksperci, przedstawiciele biznesu, świata nauki, kultury oraz mediów.  

Prestiżowa nagroda dla Karpacza podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy