powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
8.11.2018

Problem substancji psychoaktywnych tematem szkolenia służb


Wczoraj, 7 listopada, w Urzędzie Miejskim w Karpaczu odbyło się szkolenie pn. "Substancje psychoaktywne w Polsce a najnowsza polityka narkotykowa od 01.11.2018r."
Szkolenie poprowadził Pan Robert Bretner – funkcjonariusz Policji w Wydziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, koordynator przedsięwzięć z obszaru przeciwdziałania narkomanii, który prowadzi aktywną działalność edukacyjną i szkoleniową w tym zakresie.
W szkoleniu wzięli udział policjanci, strażnicy miejscy, pedagodzy szkolni, nauczyciele, pracownicy MOPS oraz członkowie Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Karpaczu.
Celem szkolenia było poszerzenie wiedzy w zakresie rozpoznawania rodzajów narkotyków nielegalnie występujących na polskim rynku oraz zapoznanie z zagrożeniami wynikającymi z ryzykownego używania narkotyków.

Mamy nadzieję, że niezależnie od pełnionej funkcji zawodowej, przekazana przez prowadzącego wiedza ułatwi uczestnikom szkolenia wykonywanie swoich codziennych obowiązków służbowych.

 

Problem substancji psychoaktywnych tematem szkolenia służb