powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
27.08.2020

Rusza akcja "ZaCZIPuj mnie bo jestem Twój!"


W ramach Programu opieki nad zwierzętami i zapobieganiu bezdomności na terenie Gminy Karpacz w roku 2020, od 1 września mieszkańcy naszego miasta będą mogli bezpłatnie zaczipować swojego psa.

Czym jest CZIP?

Czip to miniaturowy mikroprocesor, na którym zapisany jest niepowtarzalny 15 cyfrowy numer, który jest bezpośrednio przypisany do danego psa. Ma wielkości ziarenka ryżu i nie przeszkadza zwierzęciu oraz nie powoduje reakcji alergicznych. Jest umieszczany podskórnie w okolicy szyi lub między łopatkami i może działać przez wiele lat. Wszczepienie mikroprocesora jest praktycznie bezbolesne.

Co należy zrobić ?

Pobierz i wypełnij wniosek (dostępny również w Kancelarii Urzędu Miejskiego w Karpaczu) -> Poczekaj kilka dni na rozpatrzenie wniosku i odbierz z Urzędu Miejskiego niezbędne zaświadczenie -> Wraz z dokumentem tożsamości i książeczką zdrowia psa i udaj się z pupilem do Lecznicy Weterynaryjnej w Kowarach (ul. Jeleniogórska 8).

Zaczipowane psy zostaną zarejestrowane w bazie SAFE-ANIMAL, która nadzoruje w Polsce elektroniczny system znakowania zwierząt.

Co zyskujemy?

Dzięki czipowaniu możliwe jest szybkie ustalenie właściciela zagubionego psa oraz zawiadomieniu go o odnalezieniu pupila. Elektroniczne oznakowanie jest także niezbędnym wymogiem by podróżować ze zwierzęciem po krajach UE.

Rusza akcja ZaCZIPuj mnie bo jestem Twój!