powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
14.11.2017

Spotkanie dzieci z oficjalną maskotką miasta


W poniedziałek, 13 listopada 2017r., w Hali Widowiskowo-Sportowej odbyło się spotkanie uczniów klas I-VI wszystkich szkół podstawowych w Karpaczu z wyjątkowym gościem – oficjalną maskotką naszego miasta – wilkiem.

W pierwszej części spotkania dzieci wysłuchały prezentacji dotyczącej wilków przygotowanej przez pracownika Karkonoskiego Parku Narodowego – panią Żaklinę Antczak-Raj. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jaki charakter mają te zwierzęta, jak się zachwują i gdzie występują. Specjalnie na wczorajsze spotkanie, o niezwykłym powrocie wilków w Karkonosze powstała opowieść, której autorką jest mieszkanka Karpacza - pani Maria Nienartowicz. Po raz pierwszy odczytał ją Pan Marek Głowacki. Wśród zaproszonych osób znalazł się także autor projektu graficznego maskotki – pan Aleksander Kowzan, który w kilku zdaniach opowiedział dzieciom o pracach nad jej powstaniem.

Punktem kulminacyjnym spotkania było pojawienie się maskotki wilka, która wywołała u dzieci ogromne emocje. Każdy chciał choć na chwilę podejść i przytulić futrzaka lub przybić z nim piątkę. Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy zestaw z wizerunkiem wilka – kubek, zawieszkę odblaskową i tatuaże. Wśród dzieci ogłoszono także konkurs na imię dla maskotki oraz ilustracje do bajki o wilku, która zostanie wydana jako materiał promocyjny Karpacza.

PR /14.11.2017/

Spotkanie dzieci z oficjalną maskotką miasta