Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V

Wyszukiwarka: Alt + B

powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
8 Mar 2021

Sukces młodych zawodników z Karpacza


W odbywających się w ostatnią niedzielę X Zawodach Dzieci o Puchar PZN wzięła udział pięcioosobowa reprezentacja klubu SkiVegas Stanek Race Academy z Karpacza. Zawody w tym roku zorganizowane w stacji narciarskiej Suche na Podhalu, to najważniejsza krajowa impreza narciarska pod patronatem Polskiego Związku Narciarskiego dla najmłodszych zawodników z roczników 2014-2009, którzy nie mogą jeszcze występować w Pucharze Polski.

Ekipa klubu Skivegas w składzie: Lena Gazda, Ola Kalisz, Marcel Gadomski-Pokój, Iwo Gazda i Dominik Kulej wypadła bardzo dobrze! W zawodach brało udział prawie 400 zawodników z Polski, a także Czech i Słowacji. Lena i Ola w swojej kategorii w slalomie gigancie zajęły odpowiednio miejsca drugie i ósme, wchodząc do finału rozgrywanego w widowiskowej formule slalomu równoległego. W ścisłym finale, w bezpośrednim pojedynku o zwycięstwo, Lena Gazda pokonała rywalkę ze Słowacji!

Pozostali zawodnicy Skivegas również pojechali dobre zawody, a Dominikowi zabrakło ułamków sekundy, żeby wejść do finałowej rozgrywki - ostatecznie zajął miejsce dziewiąte. Marcel był 11, a Iwo 23 - w bardzo licznie ( ponad 70 zawodników) obsadzonej kategorii chłopców 2011-2012.

Tekst i zdjęcia: SkiVegas Stanek Race Academy

Zawodnicy na podium