powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
3.12.2018

Świąteczna metamorfoza Karpacza


Karpacz ozdobiliśmy i rozświetliliśmy 300 dekoracjami latarniowymi w 5 różnych wzorach.
Tradycyjne 10-metrowe bożonarodzeniowe drzewo stanęło jak co roku na deptaku. Ozdobiona 500 sztukami różnokolorowych bombek choinka migocze ponad 10 tysiącami świateł. Wspaniale prezentuje się na tle dynamicznej zimowej projekcji – wirujących śnieżynek w poświacie koloru magenta – która po raz pierwszy ozdobiła elewację ratusza.
Nowe iluminacje ustawiliśmy także w parku przy Zaporze na Łomnicy. Mieszkające tam figury leśnych zwierząt: niedźwiedź, wilk i jeleń zyskały nowych, świetlnych towarzyszy, a otaczające je drzewa iglaste – srebrzystą ledową oprawę. W parku przy ul. Mickiewicza świeci czterometrowa przestrzenna bombka. Obok niej zaparkowały świąteczne sanie z galopującym reniferem, wprost stworzone do pamiątkowych rodzinnych zdjęć.
Świąteczno-noworoczny charakter za sprawą nietypowej dekoracji latarniowej przypominającej wybuchające fajerwerki zyskały też: Rondo Biały Jar oraz skwery przy ulicy Konstytucji 3 Maja i Karkonoskiej. Wjazd do tunelu pod stokiem Kolorowa został ozdobiony śnieżynkami o złotym i srebrnym blasku.
Na skwerze przy ul. Kowarskiej wita znany Wam już napis KARPACZ. Iluminowana rzeźba z literą „A” przypominającą logo miasta składa się z 8 500 świateł LED.
Cała iluminacja Karpacza to 225 tysięcy energooszczędnych punktów świetlnych.

Zdjęcia: Rafał Kotylak

PR/3.12.2018/

Świąteczna metamorfoza Karpacza