powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +

W Karpaczu dzieci się nie nudzą


Jedną z ciekawszych propozycji na spędzenie lata w Karpaczu są organizowane przez Urząd Miasta półkolonie letnie. Wierzymy, że aby przeżyć ciekawe przygody i dobrze spędzić czas trzeba robić to, co naprawdę się lubi! Dlatego program naszych półkolonii wypełniony jest tematycznymi atrakcjami. Dzięki temu pobyt z nami to nie tylko gwarancja doskonałych wakacji, szansa na letni odpoczynek i dobrą zabawę, lecz przede wszystkim spotkanie z rówieśnikami i możliwość poznania wspaniałych przyjaciół.

Zapewniamy dzieciom chwile niezapomnianych przyjemności spacerując po górach, kąpiąc się w basenie, będąc uczestnikami warsztatów artystycznych w Miejskim Muzeum Zabawek i w Bibliotece Miejskiej. Zwiedzając Wystawy z Klocków Lego, poznając historię sportu w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu oraz przemierzając górskie tereny podczas wycieczek geoturystycznych z edukatorami KPN-u.

W planach mamy jeszcze zwiedzić sztolnie w Kowarach, zobaczyć wodospad Szklarki i Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie oraz pojechać do kina na film pt. „Mała Wielka stopa”. W tym roku także, po raz pierwszy, stworzyliśmy naszym dzieciom warunki do pozytywnego zmęczenia organizując na półkolonii zajęcia taekwondo, które prowadzi brązowa medalistka olimpijska z Londynu, pani Helena Stanek. Taekwondo uczy skupienia, koncentracji, uwagi oraz umiejętności pokonywania niepowodzeń i trudności w życiu. Trening w grupie uczy dzieci pożądanych zachowań społecznych i pozwala dostrzec nowe wzory do naśladowania. Zajęcia rozwijają siłę, szybkość, zręczność i wytrzymałość. Większość treningu opiera się na ćwiczeniach integracyjnych i dyscyplinujących. To świetny sposób na kształtowanie w dziecku zamiłowania do sportu i zdrowego stylu życia.

Półkolonie podzielone są na pięciotygodniowe turnusy. Każdy tydzień ma swój temat przewodni, którym jest jeden z krajów europejskich. Zadaniem każdej grupy jest przez cały tydzień podążać śladami wybranego kraju po Karpaczu i gromadzić o nim informacje i ciekawostki, aby
w konsekwencji nam o tym opowiedzieć.

Co można znaleźć francuskiego, włoskiego, niemieckiego, norweskiego czy czeskiego w Karpaczu? Okazuje się, że jest tego sporo np.: ulica Marii Curie – Skłodowskiej i Komuny Paryskiej, bajki braci Grimm i Charlesa Perraulta w Parku Bajek, nazwa włosko – francuskiego szczytu Mount Blanc w postaci pijalni czekolady i kawy przy deptaku, oryginalne włoskie lody, Krzywa Wieża w Pizzie i Wieża Eiffla w Paryżu z wystawy lego w Karpaczu, charakterystyczną zabudowę w Karpaczu - mur pruski i wiele poniemieckich budynków m.in. stary Dworzec Kolejowy – obecnie Biblioteka Miejska i Muzeum Zabawek, a w nim włoskie arlekiny, porcelanowe lalki, postacie z bajek i figurki szopkowe. Dzieci zauważyły, że w miejscowych marketach i sklepach można kupić typowe dla tych krajów produkty jak: Croissanty, pieczywo francuskie, owoce morza, frankfurterki, włoskie makarony. Podczas poszukiwań spotkały również Owczarka Niemieckiego, Doga de Bordeaux, Maltańczyka i Bernardyna.

Podsumowując podczas wakacji w Karpaczu dzieci się nie nudzą. Na półkolonii dominuje sport, rekreacja, edukacja i co ważne uśmiechy na twarzach dzieci.

PR /13.07.2017/

W Karpaczu dzieci się nie nudzą