powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
10.05.2019

Wernisaż wystawy prac artystów z Wołowa


Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy prac artystów z Wołowa: Danuty Arendarskiej, Renaty Niedźwieckiej oraz Ryszarda Loksia.

Wernisaż odbędzie się 11 maja 2019 r. (sobota) o godz. 17.00 w Miejskim Muzeum Zabawek w Karpaczu.

Danuta Arendarska
Nauczyciel i instruktor plastyk, tworzy i wystawia swoje obrazy od 1971r. Pracując na przemian w szkołach i domach kultury jest animatorem twórczości dorosłych plastyków, młodzieży i dzieci. Swoją twórczością na stale wpisała się w artystyczny krajobraz Wołowa i Brzegu Dolnego. Maluje pejzaże, martwe natury, portrety, kompozycje abstrakcyjne, czasami też sięga po kopiowanie dzieł mistrzów. Jej pejzaże jawią się nam jako zjawisko, fenomen natury.
Brała udział w wielu plenerach i wystawach w środowisku lokalnym, we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Świdwinie i Buchholz. Jej obrazy znajdują się u odbiorców indywidualnych w Polsce, Niemczech, Szwecji, Kanadzie, USA i Australii.

Renata Niedźwiecka
Maluje amatorsko w wolnych chwilach. Samouk, który inspiruje się malarstwem znanych polskich i światowych malarzy. Naśladuje i podziwia wybitnych malarzy, którzy potrafią i dążą do doskonałości, malują fotograficznie otaczający świat. Uwielbia malować to co zachwyca, inspiruje, co zwykłe i bliskie, wielkie i wzniosłe. W latach 2000-2003r otworzyła w Wołowie galerie Emanueli, w której wystawiane były prace lokalnych malarzy, artystów, plastyków.

Ryszard Lokś
Wieloletni mieszkaniec Wołowa. Były uczeń Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Jego głównym mentorem był nieżyjący już wybitny artysta Zbigniew Paluszak. W malarstwie inspiruje się przede wszystkim przyrodą. Stosuje różnorodne techniki- olej, akwarele, akryl i pastel. Brał udział w wielu wystawach grupowych i indywidualnych.

PR /10.05.2019/

Wernisaż wystawy prac artystów z Wołowa