Wersja kontrastowa: Alt + Z
Przejdź do treści strony: Alt + X
Przejdź do nawigacji strony: Alt + C
Mapa Witryny: Alt + V
Wyszukiwarka: Alt + B
W dniu 16 listopada 2024 roku w Centrum Integracji Edukacji i Kultury o godzinie 17:00 rozpocznie się wystawa zatytułowana "Twarze Wojny", która potrwa do 30 listopada 2024 roku. Wystawa ma na celu ukazanie dramatu wojny poprzez fotografie i relacje osób bezpośrednio zaangażowanych w dokumentowanie konfliktów zbrojnych. W trakcie wydarzenie porozmawiamy również z Robertem Czepielewskim, pomysłodawcą i współautorem zdjęć, które będzie można zobaczyć na wystawie. Robert Czepielewski – korespondent z Jeleniej Góry, od ponad roku relacjonujący wydarzenia z Ukrainy.
Wystawa „Twarze wojny” nie pokazuje wyłącznie obrazów z frontu. To opowieść o ludziach, którzy codziennie mierzą się z brutalną rzeczywistością konfliktu. W kadrach Łojki, Absurdova i Czepielewskiego znajdziemy dramaty i nadzieje zwykłych Ukraińców, którzy w obliczu wojny próbują żyć dalej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Autorzy zdjęć:
Siergiej Łojko – rosyjski pisarz i korespondent wojenny, zatrudniony w amerykańskim koncernie prasowym Los Angeles Times. Choć urodził się w Moskwie, całym sercem związany jest z Ukrainą. Świat usłyszał o jego książce Lotnisko, w której opisał bohaterską obronę lotniska w Doniecku przez ukraińskie wojska, trwającą 242 dni w 2014 roku. Obecnie relacjonuje wydarzenia z wojny, m.in. z Bachmutu.
Robert Czepielewski – dziennikarz Telewizji Regionalnej Zachodnia.TV oraz korespondent TVP. Od kwietnia 2022 roku odbył osiem podróży do Ukrainy, gdzie dokumentował wojnę. Autor licznych reportaży i relacji bezpośrednio z frontu.
Rusłan Absurdow – fotograf, uczestnik wydarzeń Rewolucji Godności w Kijowie (2013-2014). Organizował mobilne wystawy zdjęć dokumentujących te wydarzenia na terenie całej Ukrainy, w tym na wschodzie kraju. Od lutego 2022 roku służy w Siłach Zbrojnych Ukrainy i pracuje jako korespondent wojskowy w telewizji wojskowej.
Wystawa "Twarze Wojny" stanowi nie tylko dokumentację wydarzeń, lecz także głęboką refleksję nad ludzką odwagą i poświęceniem w obliczu konfliktów.
Data otwarcia wystawy: 16 listopada 2024, godz. 17:00
Miejsce: Centrum Integracji Edukacji i Kultury w Karpaczu, ul.Konstytucji 3 Maja 24, Karpacz
Zamknięcie: 30 listopada 2024
Kurator wystawy: Anna Patrys
Wstęp bezpłatny – kontakt z Informacją Turystyczną w Karpaczu.
Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki oraz osoby szukające inspiracji do odwiedzenia tej wyjątkowej ekspozycji. Wystawę będzie można oglądać w dni robocze w godzinach 10:00-15:00 po uprzednim zgłoszeniu się do Informacji Turystycznej (ul.Konstytucji 3 Maja 25).