Czas na Karpacz!

powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +
15.05.2020

Po prawie dwumiesięcznej rozłące nasze miasto znów się dla Was otwiera :) Mimo, że nie wszystko wróciło jeszcze do normy, dla wytęsknionych turystyki, natury i aktywnego wypoczynku omawiamy dziś nowe-stare możliwości.

Już w momencie zniesienia zakazu wstępu do lasów, spragnieni wolności, całkiem licznie ruszyliśmy na otwarte szlaki Karkonoszy. Nie ma co się temu dziwić - tygodnie narodowej kwarantanny musiały odcisnąć swoje piętno... W końcu, ile człowiek jest w stanie wysiedzieć w czterech ścianach własnego mieszkania? ;)
Dzięki kolejno znoszonym zakazom i ograniczeniom powoli wracamy do „normalności”, a dostępnych atrakcji jest coraz więcej. Najważniejsze jest teraz to, abyśmy korzystali z nich w sposób rozsądny i ostrożny, dbając o swoje i innych bezpieczeństwo.

Zalecenia GIS 

Pamiętajcie, aby wybierając się na zwiedzanie Karpacza koniecznie zabierać ze sobą maseczkę. Nawet jeśli niebawem zniesiony zostanie obowiązek zakrywania twarzy na otwartych przestrzeniach, warto będzie usta i nos zasłonić - choćby na karpackim deptaku, po którym z każdym dniem spacerować będzie coraz więcej turystów. Tak samo jest z dystansem. Zwracajcie uwagę aby utrzymywać min. 1,5-metrową odległość, również na górskim szlaku.

Planując wyjście w góry starajcie się wyjść nieco wcześniej, zanim na trasie pojawi się więcej ludzi. Jeśli jest taka możliwość, wybierajcie także mniej popularne trasy. Warto spojrzeć nieszablonowo i odkryć wcześniej nieznane miejsca. Śnieżka nigdzie się nie wybiera - dostępna będzie jesienią, w przyszłym roku, a i pewnie w kolejnych również ;)

Komunikaty Karkonoskiego Parku Narodowego 

Zwracamy się z gorącą prośbą respektowania ograniczeń w poruszaniu się, które wprowadzane są przez Karkonoski Park Narodowy. Pamiętajcie, że szlaki zamykane są nie tylko przez ograniczenia związane z pandemią. To także czasowe zamknięcia związane z ochroną przyrody (np. tokowiska cietrzewi) lub miejscami wciąż występujące zagrożenie lawinowe. Podobnie jak w przypadku zaleceń GIS, celem wszelkich tego typu regulacji jest zapewnienie Wam odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Czas na Karkonosze! 

Góry otwarte zostały już jakiś czas temu, dziś do życia wraca również samo miasto. Od kilku dni dostępna jest większość hoteli i innych obiektów noclegowych. Gestorzy dołożyli wszelkich starań aby sprostać wymaganiom sanitarnym i zapewnić Wam najwyższe standardy bezpieczeństwa. Podobnie z atrakcjami i obiektami turystycznymi, wszyscy powoli odnajdują się w nowej rzeczywistości. Aktualną listę dostępnych atrakcji znajdziecie tutaj. Jako ostatnia odmrażana jest gastronomia. Od poniedziałku, 18 maja będziecie mogli zjeść w restauracji, kawiarni czy barze. Jeśli jednak nadal wolicie unikać tego typu miejsc z pomocą przychodzi „Jedzenie na telefon”.

Choć rzeczywistość z pewnością odbiega od tej przed pandemią, musimy nauczyć się z nią żyć i funkcjonować. Zachęcamy Was więc do odwiedzania Karpacza i myślenia o nas również pod kątem wakacyjnego wypoczynku. Przeżyliśmy trudne chwile, bardzo wiele wciąż mamy do zrobienia. Wierzymy jednak, że z pomocą pasjonatów Karkonoszy i fanów wypoczynku w Karpaczu wspólnie przywrócimy właściwe tętno turystycznego ruchu w całej okolicy.

Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie :)