Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V

Wyszukiwarka: Alt + B


powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +

Opieka nad zwierzętami


 


 

Informacje dla podróżnych z Ukrainy nie posiadających kompletu dokumentów weterynaryjnych dla psów, kotów i fretek.

W związku z ogłoszeniem stanu wojennego na terytorium Ukrainy i rozpoczętymi działaniami militarnymi informujemy, że zgodnie z decyzją kierownictwa Głównego Inspektoratu Weterynarii w porozumieniu z kierownictwem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz z Krajową Administracja Skarbową, zmienione zostały procedury dotyczące wjazdu podróżnych z terenu Ukrainy ze zwierzętami towarzyszącymi przemieszczanymi w celach niehandlowych.

Mając na uwadze powyższe Powiatowy Lekarz Weterynarii w Jeleniej Górze informuje, że każdy podróżny z Ukrainy ze zwierzętami towarzyszącymi ( pies, kot, fretka) wjeżdżający na teren powiatu karkonoskiego i Miasta Jelenia Góra niezwłocznie musi zgłosić się do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Jeleniej Górze ul. Wojewódzka 5a, 58-560 Jelenia Góra tel. 757534714, w celu objęcia zwierzęcia 21 dniową izolacją !!!!!! oraz nadzorem wykonania czynności związanych ze szczepieniem przeciwko wściekliźnie oraz oznakowaniem zwierzęcia !!!!!.

Jednocześnie informuję, że powyższe czynności tj. oznakowanie zwierzęcia ( jeśli brak jest transpondera lub jest nieczytelny oraz zaszczepienie przeciwko wściekliźnie (jeśli szczepienia nie można udokumentować lub jest nieważne) wykonywane jest za darmo (na koszt budżetu państwa ) przez wyznaczonych lekarzy weterynarii których listę przesyłam w załączeniu.

Renata Pastuch
Powiatowy Lekarz weterynarii
w Jeleniej Górze

 

Ulotki informacyjne w języku polskim, ukraińskim oraz angielskim.

Wytyczne Głównego Lekarza Weterynarii dotyczące postępowania ze zwierzętami towarzyszącymi podróżnym polska wersja językowaukraińska wersja językow, angielska wersja językowa

Lista lekarzy wyznaczonych do przeprowadzania szczepień przeciwko wściekliźnie, zwierząt towarzyszących przemieszczanych do UE z Ukrainy.