Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V

Wyszukiwarka: Alt + B

powrót ical
drukuj     rozmiar tekstu - +

Wystawa przeglądowa "Z palety Pi-artu"

Miejskie Muzeum Zabawek ul. Kolejowa 3, Karpacz
28 Kwi 2023 17:00
14 Cze 2023 16:30

Wystawa przeglądowa Z palety Pi-artu

„Z palety Pi-artu” - wystawa przeglądowa - Muzeum Zabawek Karpacz 28.04.2023 r.

To 35. wernisaż Grupy „Pi-art.” Wystawa przeglądowa prezentująca prace w różnych technikach i o różnej tematyce, wybrane przez samych artystów. To przegląd najnowszych dzieł twórców profesjonalnych i nieprofesjonalnych. Barwne zestawienie różnych wrażliwości, charakterów i umiejętności artystycznych. Prezentacja wspólnej pasji jaką jest sztuka.

GRUPA PI - ART

Grupa Artystyczna „Pi-art” zawiązała się w lutym 2014 roku. Od tego czasu aktywnie działa i uczestniczy w wielu wydarzeniach w regionie.
Członkowie Grupy to osoby zarówno z wyższym lub średnim wykształceniem artystycznym jak i amatorzy. To wyjątkowa symbioza różnych charakterów, talentów i jakości. Sztuka zamieniona w pasję , która łączy i mobilizuje do wspólnych działań. Pi-art to osoby zajmujące się głównie malarstwem. Niektórzy to również znakomici witrażyści.
Pierwsze spotkania integracyjne szybko połączyły ludzi w grono przyjaciół. Grupę osób, które chętnie mobilizują się do różnych przedsięwzięć artystycznych. Celem spotkań jest wymiana doświadczeń, realizacja wspólnych projektów i planowanych wydarzeń związanych z aktywnością artystyczną. Wszyscy członkowie grupy biorą udział we wspólnych plenerach, wystawach tematycznych i przeglądowych.
Skład grupy to mieszkańcy Piechowic, Jeleniej Góry, Karpacza, Szklarskiej Poręby i mniejszych miejscowości z okolic. Są wśród nas również osoby nie będące z pochodzenia Polakami, które wybrały nasz region na swoje miejsce do życia. Na dzień dzisiejszy grupa liczy 40 osób..
Działalność Grupy skupia się na promocji nie tylko już uznanych w regionie twórców, ale stawia sobie za cel pomoc w rozpoczynaniu dorobku twórczego osobom, które zaczynają swoją przygodę ze sztuką. Dlatego Grupa „Pi-art” jest grupą otwartą. Do grupy może zapisać się każdy kto czuje się twórcą, kto chciałby uczestniczyć we wspólnych przedsięwzięciach. Prezentować swoje prace i dzielić swoją pasję z innymi. Członkowie zapewniają przyjazną atmosferę i swobodę wypowiedzi artystycznej!
Członkowie Grupy prezentowali swoje prace na wielu wystawach, m.in. w Piechowicach, Karpaczu, Jeleniej Górze, Złotoryi, Lubaniu, Zgorzelcu, Gryfowie i Wrocławiu.