powrót
drukuj     rozmiar tekstu - +

Wilcza Poręba

Wilcza Poręba

Za początek trasy przyjmijmy skrzyżowanie ulic Obrońców Pokoju, Skalnej i Wilczej. Wąska ścieżka tuż za mostem poprowadzi Was przez las do Kruczych Skał. Zwróćcie uwagę na wydrążone w granicie małe pieczary, wejdźcie na punkty widokowe – Sowia Dolina, Śnieżka i Karpacz jak na dłoni. Być może ujrzycie tu wspinaczy, a może sami spróbujecie wspinaczki skałkowej pod okiem instruktora? Przez drewniany mostek na Płomnicy przejdźcie na drugą stronę i szutrową drogą dojdźcie do asfaltu, a dalej ulicą Wilczą w górę. Po kilkuset metrach, jeśli towarzyszami waszej wędrówki są dzieci, wejdźcie koniecznie do Parku Bajek. A potem jeszcze kawałek drogi w górę i szukajcie żółtego szlaku, którym ok. 100 metrów podążajcie asfaltem, a następnie skręćcie w prawo, w szutrową ścieżkę. Tu do żółtego szlaku dołącza zielony i od tej chwili jest to Wasz szlak do końca spaceru. Po kilkunastu minutach marszu dojdziecie do Centrum Informacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego. Warto zatrzymać się w nim na dłużej – pracownicy KPN oprowadzą po wnętrzach, po ekspozycji i po ogrodzie. Wyjdziecie stąd bogatsi o sporą dawkę wiedzy o Karkonoszach. Zielonym szlakiem przez las dojdziecie do ulicy Leśnej, a następnie Gimnazjalnej. Czeka Was ostre podejście i znajdziecie się przy Białym Jarze, skąd można udać się do centrum miasta (idąc  to w dół) albo do Karpacza Górnego (idąc w górę).

Przetwarzanie danych osobowych

Obowiązek informacyjny:
  1. Administratorem podanych Ciebie danych będzie Burmistrz Karpacza, z siedzibą na ul. Konstytucji 3 Maja 54, 58-540 Karpacz
  2. W sprawie danych osobowych możesz kontaktować się z nami pod adresem: umk-iod@karpacz.eu.
  3. Podstawą przetwarzania przez nas Twoich danych jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
  4. Twoje dane będą przekazywane firmom informatycznym.
  5. Twoje dane będziemy przetwarzać nie dłużej niż przez okres roku.
  6. W każdej chwili masz prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia.
  7. Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, co do przetwarzania Twoich danych osobowych.
  8. Podanie Twoich danych osobowych jest dobrowolne.
  9. Twoje dane nie są przez nas wykorzystywane do podejmowania decyzji opartych na zautomatyzowanych przetwarzaniu danych, a które mogłyby mieć wpływ na Twoją sytuację prawną lub wywoływać dla Ciebie inne podobne doniosłe skutki. Używamy natomiast narzędzi do analizowania aktywności na stronie internetowej, by w ten sposób lepiej realizować akcje promocyjne.

Zamknij